Hey Siri, wymawiaj poprawnie „Streisand”, bo zadzwonię do Cooka!

Co według Barbry Streisand jest „korzyścią bycia sławnym”? Możliwość zadzwonienia do dyrektora generalnego Apple’a, gdy Siri nie wymawia poprawnie twojego nazwiska.

Siri Apple - Barbra Streisand
fot. Depositphotos

Historia ta została opisana w jej pamiętnikach o trafnym tytule My Name is Barbra, do których powróciła podczas weekendowego wystąpienia w BBC. Barbra Streisand zadzwoniła kiedyś do Tima Cooka, ponieważ Siri błędnie wymówiła jej nazwisko. „Streisand, jak sand (z ang. piasek) na plaży. Jak łatwo to wymówić? Sand on the beach — Piasek na plaży. W każdym razie, wiesz, zdecydowałem, jak to zmienić?” – powiedziała artystka.

Zobacz też: Siri może wkrótce mówić po polsku?

„Lubię rozwiązywać problemy. Pomyślałam, że lepiej zadzwonię do Apple’a, mam na myśli szefa firmy Apple, wiesz, Tima Cooka, i on kazał Siri zmienić wymowę mojego nazwiska na poprawną” – kontynuuje. – „Mam na myśli, że jest to jedna z korzyści sławy”.

To chyba nowy efekt Streisandefekt sirisand. W przyszłości będziemy wysyłać wszystkie prośby o nowe funkcje w systemie iOS i opinie o produktach do Barbry Streisand.

Być może, gdyby Barbra poprosiła Tima Cooka, by Siri mówiła po polsku, to do końca tygodnia moglibyśmy korzystać z asystenta Apple’a w naszym ojczystym języku?

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5mac | BBC
zdjęcie wykorzystane we wpisie z Depositphotos