„Brother Artspira” wprowadza robótki ręczne do cyfrowego świata

Aplikacja mobilna „Brother Artspira” rozszerza możliwości rzemieślnicze dając każdemu dostęp do wspaniałych inspiracji i projektów.

Aplikacja mobilna Brother Artspira

Brother – gigant zajmujący się szyciem, haftowaniem, pikowaniem i rzemiosłem, znany z solidnych technicznie i niezawodnych maszyn do szycia – wkroczył w świat cyfrowy dzięki swojemu najnowszemu narzędziu kreatywnemu Artspira. Ta oparta na chmurze aplikacja do projektowania cyfrowego, przeznaczona do użytku na smartfonach, zapewnia hafciarzom i rzemieślnikom narzędzia, wzory i inspiracje do projektowania w dowolnym miejscu.

Aplikacje Brother Artsspira i subskrypcja Artspira+ otwierają nowe horyzonty twórcze dzięki cyfrowym narzędziom do projektowania i społeczności kreatywnej online.

W ciągu ostatnich 100 lat firma Brother stała się znana z wysokiej jakości maszyn do szycia w przystępnych cenach oraz z wiodącej pozycji w produkcji innowacyjnych technologii rzemieślniczych, które są trwałe i ponadczasowe. Od udoskonalenia produkcji masowej w 1932 roku, po wypuszczenie na rynek elektrycznej maszyny do szycia w 1976 roku i wprowadzenie na rynek pierwszej na świecie maszyny do szycia z wbudowaną kamerą i projektorem, firma wykazała się zaangażowaniem w ciągły rozwój możliwości w przemyśle rzemieślniczym.

Z firmą Brother u boku twórcy mogą realizować zaawansowane projekty szycia, haftowania, pikowania, drukowania odzieży GTX, rękodzieła, wycinania papieru, drukowania tkanin i tworzenia etykiet we własnych domach i firmach.

Aby zmaksymalizować wartość i żywotność swojego sprzętu, multidyscyplinarny zespół Brother LTV (Long Term Value) wykorzystuje swoją ponad 100-letnią wiedzę na temat rzemiosła domowego w połączeniu z badaniami w świecie rzeczywistym w celu opracowania kreatywnych rozwiązań, których naprawdę chcą rzemieślnicy i projektanci.

Aplikacja Brother Artspira łączy się bezprzewodowo ze skanerem ScanNCut i hafciarkami firmy Brother, zapewniając jeszcze więcej kreatywnych możliwości.

Możliwości aplikacji mobilnej Brother Artspira

To podejście zorientowane na użytkownika końcowego doprowadziło do powstania i stworzenia Artspira – platformy mającej na celu wspieranie potrzeb projektowych zróżnicowanej, globalnej społeczności rzemieślniczej firmy Brother. Wprowadzona na rynek w 2022 roku, głównie w USA i Europie, aplikacja Artsspira otwiera nowe możliwości artystyczne użytkownikom na wszystkich poziomach umiejętności.

Rzemieślnicy, od tych stawiających pierwsze kroki po doświadczonych rzemieślników, mogą teraz korzystać z tej łatwej w obsłudze platformy mobilnej zaprojektowanej dla użytkowników hafciarek Brother i skanerów ScanNCut, otwierając nowe możliwości w branży hafciarskiej zdominowanej wcześniej przez oprogramowanie do projektowania na komputery stacjonarne.

Aplikacja Brother Artspira

Dzięki aplikacji Artsspira użytkownicy uzyskują dostęp do wzorów wycinania i haftowania, które można dostosować i przesłać bezprzewodowo do dowolnej maszyny ScanNCut lub hafciarki firmy Brother obsługującej technologię bezprzewodową. Bazując na tych możliwościach, w 2023 roku wersja 1.2 aplikacji Artspira została rozszerzona, aby umożliwić użytkownikom przekształcanie ulubionych zdjęć w gotowe do użycia wzory wycięć ScanNCut DX i rysowanie własnych podstawowych projektów haftów.

Czujesz blokadę twórczą? Artspira wydaje także co miesiąc 4 magazyny w aplikacji, wypełnione inspirującymi projektami.

Możliwości mobilnego projektowania wspierają rzemiosło

W październiku 2023 roku, wraz z wersją aplikacji Artspira 2.0.0, firma Brother wprowadziła dla swojej globalnej bazy Artspira+, pierwszą usługę aplikacji opartą na subskrypcji. Chociaż podstawowa wersja aplikacji Artspira jest nadal dostępna dla użytkowników, subskrybenci Artspira+ zyskują dostęp do ulepszonych narzędzi cyfrowych w całej aplikacji:

  • digitalizacja portretów (rysowanie linii),
  • konwertowanie obrazów cyfrowych na dane ściegu haftu,
  • zgrzewanie linii haftu,
  • wypełnianie kształtu ściegu,
  • przekształcanie obrazów w wrażenie ręcznie robionego ściegu krzyżowego.

Kolejną atrakcją jest narzędzie do umieszczania wzorów haftu AR, które wyświetla cyfrowe rozmieszczenie projektów przed ich wyszyciem. Subskrybenci będą także mieli znacznie rozszerzoną bibliotekę wzorów haftów i wykrojów, 20 dodatkowych czcionek i 80 dodatkowych miejsc do zapisywania w chmurze.

Przyjazność aplikacji wynika z rygorystycznych badań rynku i danych przeprowadzonych przez grupę LTV oraz testów w świecie rzeczywistym przeprowadzonym przez wewnętrzną grupę kreatywnych ekspertów firmy Brother, dzięki czemu projektanci na różnych poziomach zaawansowania mogą z łatwością zagłębić się w tworzenie swoich projektów rzemieślniczych.

Platforma, skupiając się głównie na rynku rzemieślniczym, stara się zapewnić scentralizowane miejsce dla globalnej społeczności rzemieślniczej, w którym praktycy ze wszystkich dziedzin przemysłu krawieckiego mogą odkryć asortyment projektów, wzorów i inspiracji projektowych dla wielu maszyn rzemieślniczych, a wszystko to w jednym miejscu.

Artspira+ nie jest przeznaczona tylko dla rzemieślników. Dla firm zajmujących się haftem, które chcą poszerzyć swoją ofertę bez inwestowania w nowy sprzęt lub trudne w użyciu oprogramowanie, Artspira+ zwiększa dostęp do wielu rozmiarów tamborków do wyszywania. Obejmuje to tamborki z gamy maszyn hafciarskich Entrepreneur PR.

Użytkownicy w USA mogą uzyskać dostęp do wzorów drukowania na tkaninach i możliwości projektowania podczas obsługi drukarki do tkanin i hafciarki stołowej z pojedynczą igłą. Europejscy abonenci otrzymają dostęp w 2024 roku. Z czasem planowana jest dalsza integracja społeczności, otwierając świat Artspira dla twórców z całego świata.

Zrzuty ekranów z aplikacji Brother Artspira
Zrzuty ekranów z aplikacji Brother Artspira

Aplikacja Brother Artspira zapewnia użytkownikom dostęp do jeszcze większej liczby funkcji projektowania haftów i krojów — można ją pobrać ze sklepu App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: designboom | Brother