Supremium z Hi-Fi w Spotify coraz bliżej?

Kod aplikacji Spotify sugeruje, że plan z jakością Hi-Fi będzie dostępny z bezstratnym dźwiękiem za 20 USD miesięcznie.

Spotify HiFi

Długo oczekiwany plan subskrypcji z dźwiękiem Hi-Fi w Spotify może obejmować 24-bitowy bezstratny dźwięk, listy odtwarzania AI, zaawansowane narzędzia do miksowania i nie tylko. Teraz wygląda na to, że jesteśmy coraz bliżej premiery nowego planu. Kod w aplikacji Spotify ujawnia nowe szczegóły na temat poziomu „Supremium”.

Zobacz też: Spotify HiFi może wreszcie w 2022 roku?

Spotify po raz pierwszy ogłosiło droższy plan HiFi w lutym 2021 roku, ale od tego czasu funkcja ta się jeszcze nie pojawiła. Ostatni raz o tym planie usłyszeliśmy w czerwcu tego roku, kiedy z raportu Bloomberga wynikało, że ​​Spotify zmieniło nazwę planu HiFi na „Supremium”. Ustalenia redditora u/Hypixely potwierdzają to twierdzenie, ponieważ Spotify określa teraz dźwięk jako bezstratny, „bez opóźnień”.

Ponadto redditor odkrył, że poziom Supremium może obejmować 30 godzin słuchania audiobooków miesięcznie, wraz z możliwością sortowania biblioteki według nastroju, aktywności i gatunku.

W kodzie aplikacji wspomniano także o zaawansowanych narzędziach do miksowania, pozwalających dostosować kolejność list odtwarzania według uderzeń na minutę, umożliwić płynne przejścia między utworami i filtrować utwory na liście odtwarzania według nastroju lub gatunku. Dostępna jest nawet funkcja „soundcheck”, która pozwala „dowiedzieć się więcej o swoich nawykach słuchania i odkryć, jaka mieszanka dźwięków jest dla Ciebie wyjątkowa”.

Po dokładniejszym zagłębieniu się w kod aplikacji Redditor odkrył, że cena planu Supremium w Spotify wynosi 19,99 dolarów miesięcznie, chociaż ostrzega, że ​​„może to być tylko zastępcza cena”. Jednak ceny pokrywają się z niektórymi innymi dowodami, które już się pojawiały. W ubiegłym roku ankieta Spotify wspomniała o poziomie „Platinum” za 19,99 USD, który obejmowałby HiFi i inne funkcje.

Rzecznik Spotify CJ Stanley w rozmowie z The Verge powiedział, że W Spotify nieustannie pracujemy nad udoskonalaniem naszej oferty produktów i oferowaniem dodatkowych funkcji użytkownikom. Ale nie komentujemy spekulacji na temat możliwych nowych funkcji i nie mamy w tej chwili nic nowego do przekazania.

Biorąc pod uwagę istniejący plan Premium Spotify wyceniony na 10,99 USD, nie jest jasne, czy dźwięk HiFi, listy odtwarzania AI i niektóre inne funkcje zawarte w kodzie wystarczą, aby przyciągnąć użytkowników do poziomu cenowego wynoszącego 19,99 USD miesięcznie. W końcu Apple Music i Amazon Music oferują bezstratny dźwięk w ramach swoich standardowych planów bez dodatkowych opłat.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Reddit