Spotify HiFi może wreszcie w 2022 roku?

Wygląda na to, że jakość HiFi w Spotify może znowu opóźnić się do 2022 roku, podczas gdy użytkownicy Apple Music mogą cieszyć się bezstratną jakością za darmo od czerwca tego roku.

Spotify HiFi

Mija już niemal rok, odkąd Spotify ogłosiło swoją ofertę Spotify HiFi, która miała zostać uruchomiona w 2021 roku. Jednak o końca roku pozostał zaledwie tydzień, a Spotify milczy w sprawie lepszej jakości dźwięku w swojej usłudze streamingowej. Tymczasem użytkownicy Apple Music mogą od czerwca 2021 roku cieszyć się dźwiękiem HiFi Lossless oraz dźwiękiem przestrzennym bez dodatkowych kosztów.

W lutym Spotify ogłosiło, że nowa opcja HiFi będzie dodatkiem dla subskrybentów usługi premium. Podczas wydarzenia „Stream On” Spotify namówiło nawet Billie Eilish i Finneasa, aby omówili tę funkcję i powiedzieli, że dźwięk HiFi jest jedną z funkcji, o którą prosili użytkownicy.

Spotify nigdy nie poinformowało, ile miałby kosztować dostęp do nowej funkcji, ale wyraźnie wspominał, że HiFi pojawi się na wybranych rynkach „pod koniec tego roku”. Halo Spotify? Może na Sylwestra pojawią się jakieś pierwsze albumy, w którymś z krajów?

Osobiście zrezygnowałem z korzystania ze Spotify, którego obecna oferta jest dla mnie najgorsza na rynku. Za tę samą cenę Apple Music oferuje zdecydowanie lepszą jakość dźwięku, tak samo ogromną bibliotekę albumów, a do tego w ofercie rodzinnej może korzystać z niej nawet 6 członków iCloud Family. Na co czeka Spotify? Bo chyba nie na szybki odpływ użytkowników? I nie, na nic kuszenie 3-miesięczną subskrypcją za 19,99 zł dla powracających – dziękuję!

Do maja tego roku wydawać się mogło, że Spotify jest bliskie uruchomienia opcji z HiFi, ponieważ użytkownicy zaczęli widzieć ikony „HiFi” w aplikacji. Okazało się jednak, że to był tylko błąd lub zbyt wczesny falstart.

Także w maju firma Apple ogłosiła, że ​​dźwięk Lossless HiFi wraz z Dolby Atmos Spatial Audio (dźwiękiem przestrzennym) pojawi się w Apple Music. Ale tutaj, zgodnie z zapowiedziami firma szybko uruchomił go miesiąc później podczas WWDC 21 w czerwcu.

W drugiej połowie roku Spotify nawet nie wspomniało słowem na temat nowej funkcji. Ale jak zauważa serwis The Verge, w sierpniu pojawił się wyciek wideo na temat onboardingu dla tej funkcji.

Jak wskazuje Chris Welch z The Verge, lepsza oferta od Apple Music mogła zmusić Spotify do rezygnacji z planu pobierania dodatkowych opłat za tę funkcję. Mogło to też spowolnić entuzjazm usługi do wprowadzania jej za darmo dla swoich użytkowników.

Jaki będzie kolejny ruch Spotify i kiedy on nastąpi? Ciężko powiedzieć, ale rynek może to sam za chwilę zweryfikować.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac | The verge