Nowy system podgrzewania tytoniu IQOS ILUMA już w Polsce!

Philip Morris International ogłasza w Polsce nową inwestycję na ponad miliard złotych i wprowadza najnowszy system podgrzewania tytoniu IQOS ILUMA.

IQOS ILUMA - nowy system podgrzewania tytoniu od Philip Morris

Philip Morris wprowadził do sprzedaży w Polsce najnowszą generację innowacyjnych systemów podgrzewania tytoniu IQOS z serii IQOS ILUMA. Firma ogłosiła też nową, przekraczającą miliard złotych inwestycję, obejmującą produkcję najnowszych wkładów tytoniowych do podgrzewania w fabryce w Krakowie, która pozwoli stworzyć wiele wartościowych miejsc pracy. Philip Morris International w 2016 roku zapoczątkował globalną, technologiczną rewolucję w branży tytoniowej, opartą na danych i badaniach naukowych. Pozostaje też jedyną międzynarodową firmą tytoniową, która zapowiedziała, że zamierza całkowicie wygasić papierosy, zastępując je produktami bezdymnymi, które są lepszą alternatywą dla pełnoletnich osób palących, niż dalsze palenie papierosów. 

Philip Morris International jest globalnym liderem w dziedzinie bezdymnych technologii, które mogą zastąpić papierosy, z pożytkiem dla społeczeństwa i zdrowia publicznego. Do tej pory w badania naukowe, rozwój technologii i komercjalizację innowacyjnych systemów bezdymnych, firma zainwestowała ponad 10,5 miliarda dolarów, część z tych inwestycji lokując w Polsce. 

Pod koniec ub. roku Philip Morris International miał ok. 2,5 tys. patentów związanych z technologiami bezdymnymi w 5 największych jurysdykcjach patentowych na świecie. Od 2015 r. firma przeprowadziła łącznie 251 ocen toksykologicznych swoich produktów bezdymnych, 26 badań klinicznych oraz 58 badań dot. percepcji i zachowań konsumenckich przed i po wprowadzeniu produktów bezdymnych do obrotu. 

IQOS ILUMA

Flagowym produktem firmy Philip Morris International, która radykalnie zmienia swój model biznesowy, jest system podgrzewania tytoniu IQOS. Najnowszą generacją urządzenia jest IQOS ILUMA, który w Polsce debiutuje w trzech odsłonach: IQOS ILUMA, IQOS ILUMA ONE oraz IQOS ILUMA PRIME

W urządzeniach z serii IQOS ILUMA po raz pierwszy zastosowano przełomową technologię SMARTCORE INDUCTION SYSTEM™, która podgrzewa tytoń bez jego spalania indukcyjnie i od wewnątrz: bez ostrza grzewczego, bez dymu, bez popiołu i bez konieczności czyszczenia urządzenia z pozostałości tytoniu. To jedyne urządzenia w segmencie podgrzewaczy tytoniu na świecie wyposażone w takie rozwiązanie. Zaprojektowano do nich nowe wkłady tytoniowe, dedykowane do serii IQOS ILUMA

IQOS ILUMA, tak jak wszystkie urządzenia IQOS, podgrzewa tytoń bez jego spalania, wytwarzając aerozol nikotynowy zawierający średnio o 95 proc. mniej szkodliwych substancji chemicznych w porównaniu z papierosem*. Urządzenie nie wydziela dymu ani popiołu, a emitowany przez nie aerozol ma znacznie mniej intensywny zapach niż dym papierosowy. 

Wszystkie urządzenia z serii IQOS ILUMA są dostępne w sprzedaży od 12 września 2023 r. IQOS jest przeznaczony wyłącznie dla pełnoletnich osób palących lub korzystających z wyrobów z nikotyną, które nie zamierzają rzucić nałogu. IQOS nie jest produktem wolnym od ryzyka i dostarcza uzależniającą nikotynę. 

*Zwrot „średnio o 95 proc. mniej (…)” – oznacza średnią redukcję poziomów 9 szkodliwych substancji chemicznych, rekomendowanych do ograniczenia w dymie papierosowym przez Światową Organizację Zdrowia, wśród których nie ma nikotyny. Co istotne, nie jest to równoznaczne ze zmniejszeniem ryzyka o 95 proc.

Ważna informacja: IQOS nie jest produktem wolnym od ryzyka. Więcej informacji dostępnych można znaleźć na stronie https://pl.iqos.com/pl

Dodatkowe informacje o urządzeniach IQOS ILUMA

  • IQOS ILUMA – ma obudowę wykonaną z anodowanego aluminium i jest wizualnie zbliżony do poprzedniej generacji urządzeń IQOS. Występuje w pięciu kolorach, wraz z dodatkowymi akcesoriami, takimi jak pierścienie mocujące czy wymienne nakładki. 
  • IQOS ILUMA ONE – kompaktowe, jednoczęściowe urządzenie, które pozwala na 20-krotne użycie bez konieczności ładowania pomiędzy użyciami. 
  • IQOS ILUMA PRIME – urządzenie o najbardziej zaawansowanym i wyróżniającym się designie, obudowa wykonana z połączenia aluminium z tekstylnymi lub skórzanym elementami. Występuje w czterech wersjach kolorystycznych, z możliwością dalszej personalizacji przy użyciu szerokiej gamy akcesoriów oraz dostosowaniu niektórych funkcji urządzenia dzięki aplikacji mobilnej.
  • IQOS ILUMA PRIME oraz IQOS ILUMA obsługują zaawansowane funkcje, takie jak inteligentne gesty, automatyczne uruchamianie podgrzewania, różne tryby podświetlenia, alerty czy możliwość blokowania i odblokowywania urządzenia w zależności od potrzeb. Funkcje te można dowolnie modyfikować za pomocą aplikacji mobilnej. 

Wszystkie urządzenia z serii IQOS ILUMA wykorzystują technologię indukcyjnego podgrzewania tytoniu SMARTCORE INDUCTION SYSTEM™, w której tytoń podgrzewany jest od środka, bez ostrza grzewczego, bez spalania, bez dymu, bez popiołu i bez potrzeby czyszczenia urządzenia z pozostałości tytoniu. Technologia indukcyjnego podgrzewania tytoniu zapewnia użytkownikowi te same wrażenia smakowe przy każdym użyciu.

Specyfikacja techniczna urządzeń IQOS ILUMA:

Wymiary:

ModelPodgrzewaczŁadowarka
IQOS ILUMAWys. 101 mm x ø 14,5 mmwys. 117,2 mm x szer. 44,7 mm x gł. 22,2 mm
waga30,5 g141 g
IQOS ILUMA ONEwys. 121,6 mm x szer. 30,6 mm x gł. 16,4 mm
waga68,5 g
IQOS ILUMA PRIMEwys. 101 mm x ø 14,5 mmwys. 121,5 mm x szer. 47 mm x gł. 23,4 mm
waga30,5 g116,5 g

Bateria:

ModelCałkowita liczba użyć na pełnym naładowaniu urządzeniaLiczba następujących po sobie użyćCzas podgrzewania wkładuCzas pełnego naładowania baterii
IQOS ILUMA202do 6 minut lub do 14 zaciągnięć135 minut
IQOS ILUMA ONE2020do 6 minut lub do 14 zaciągnięć90 minut
IQOS ILUMA PRIME202do 6 minut lub do 14 zaciągnięć135 minut

Podgrzewacze IQOS ILUMA PRIME oraz IQOS ILUMA są wykonane z anodowanego aluminium. 

Dostępne kolory urządzeń IQOS ILUMA:

  • IQOS ILUMA i IQOS ILUMA ONE – Pebble Beige, Pebble Grey, Moss Green, Sunset Red, Azure Blue
  • IQOS ILUMA PRIME – Bronze Taupe, Jade Green, Obsidian Black, Gold Khaki

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Philip Morris Polska