Polaroid I-2 to potężny i drogi aparat do zdjęć natychmiastowych

Polaroid I-2 ma wbudowane sterowanie ręczne i powinien robić ostrzejsze zdjęcia niż inne aparaty natychmiastowe — można go kupić od 7 września 2023 roku.

Polaroid I-2 Instant Camera

Firma Polaroid ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego, wysokiej klasy aparatu natychmiastowego, nazwanego Polaroid I-2 Instant Camera. Model Polaroid I-2 za 699,99 euro (ok. 3200 zł) to najpotężniejszy jak dotąd aparat natychmiastowy firmy, z wbudowanym sterowaniem ręcznym i najostrzejszym nowym obiektywem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Polaroid I-2 może pochwalić się trójelementowym obiektywem z autofokusem, który według producenta powinien generować ostrzejsze zdjęcia niż jakikolwiek inny aparat natychmiastowy.

Zobacz też: Lego pracuje nad zestawem repliki Polaroida

Tymczasem czujnik lidarowy (wykrywanie światła i odległość) powinien być w stanie automatycznie regulować obiektyw w oparciu o odległość od obiektu, nawet przy słabym oświetleniu, umożliwiając dokładniejsze ustawianie ostrości. To mnóstwo technologii jak na aparat wykorzystujący liczący kilkadziesiąt lat system filmów natychmiastowych.

Polaroid dodał także mały zewnętrzny wyświetlacz i elementy sterujące, dzięki czemu można ręcznie regulować czas otwarcia migawki, przysłonę, jasność i tryby fotografowania z poziomu samego aparatu. Dokonywanie podobnych korekt za pomocą Polaroid Now Plus jest wymagane przy użyciu aplikacji towarzyszącej w telefonie.

Polaroid I-2 Instant Camera - widok z góry
Polaroid I-2 Instant Camera – widok z góry

Polaroid I-2 stara się także wyróżnić na tle reszty oferty, oferując kompatybilność z filmami i-Type, 600 i SX-70. Poza tym I-2 jest podobny do Polaroid Now Plus, z obsługą Bluetooth i aplikacją, za pomocą której można zdalnie sterować aparatem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Polaroid | The Verge