Lego pracuje nad zestawem repliki Polaroida

Wersja prototypowa modelu Polaroid OneStep SX-70 wraz z pudełkiem na film zawiera nawet klocek z obrazem, który wsuwa się i wysuwa z aparatu.

Projekt modelu LEGO aparatu Polaroid OneStep SX-70
Projekt modelu LEGO aparatu Polaroid OneStep SX-70 – to nie jest jeszcze oficjalny zestaw | fot. Minibrick Productions

Jeden z najnowszych projektów Lego uderzy w nostalgię wielu fotografów: replikę aparatu natychmiastowego Polaroid OneStep SX-70. Obecnie nie ma szczegółowych informacji o tym, jak zestaw faktycznie będzie wyglądał, ile będzie kosztował ani kiedy będzie dostępny, ale jest to kolejny przykład fanowskiego projektu, który oficjalnie wchodzi do produkcji dzięki platformie Lego’s Ideas.

Zobacz też: Nowa książka „Historia LEGO” Jensa Andersena już 9 listopada

Makieta została stworzona przez Minibrick Productions i zawiera mnóstwo zabawnych, nerdowych akcentów, zgodnie z opisem projektu: ma działający wizjer, pozwala obracać sprzętem, który wystrzeliwuje „obraz” z tacy filmu i jest skonstruowany „prawie w skali 1:1”. Zawiera również pudełko z repliką filmu, wraz z piękną pentachromatyczną tęczą Polaroida.

Warto zauważyć, że nie wszystkie z tych funkcji koniecznie trafią do oficjalnego zestawu Lego i że wersja, którą faktycznie można będzie kupić, może wyglądać nieco inaczej. Zdjęcia w tym wpisie i w ogłoszeniu na blogu Lego pochodzą ze zgłoszenia Minibrick do programu Ideas, który pozwala ludziom wymyślać projekty zestawów Lego, na które użytkownicy mogą głosować w nadziei, że staną się one rzeczywistymi produktami.

Gdy pomysł otrzyma 10.000 głosów, Lego rozważy jego realizację, choć nie jest to pewne. Podczas gdy zestawy oparte na The Office i Sonic the Hedgehog są dostępne w sprzedaży, jeden, który naprawdę nam się podobał, oparty na Metroidzie, otrzymał wystarczającą liczbę głosów, ale został odrzucony przez Lego – chociaż firma próbowała wskrzesić niektóre odrzucone pomysły jako projekty crowdfundingowe w limitowanej edycji.

fot. Minibrick Productions

Produkcja masowa wiąże się z różnymi czynnikami (w tym licencje), więc zestawy mogą zostać nieco okrojone z oryginalnej koncepcji pomysłów. Mimo to fajnie będzie zobaczyć, jak aparat Polaroid zostanie potraktowany przez Lego. Idealnie byłoby, gdyby ten zestaw Lego był funkcjonalny — jak prawdziwy aparat, który robił zdjęcia. Czuję, że jakość zdjęć i wykonania byłaby całkiem podobna do prawdziwej.

Stworzenie działającej wersji byłoby oczywiście znacznie bardziej skomplikowane i kosztowne, a biorąc pod uwagę, że nadal można kupić prawdziwe, działające polaroidy, być może lepiej zachować ten jako replikę. (Mam tylko nadzieję, że Lego zachowa uroczy mechanizm, który wypluwa klocek w kształcie obrazka).

Projekt modelu LEGO aparatu Polaroid OneStep SX-70 – to nie jest jeszcze oficjalny zestaw
Projekt modelu LEGO aparatu Polaroid OneStep SX-70 – to nie jest jeszcze oficjalny zestaw | fot. Minibrick Productions

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Lego Ideas | The Verge