Nowy serial „Expats” zapowiedziany na Prime Video

Prime Video zapowiedziało premierę nowego serialu „Expats” i podzieliło się pierwszymi zdjęciami z planu.

„Expats” Prime Video

Nowa produkcja pt. Expats to sześcioodcinkowy serial oparty na bestsellerowej powieści The Expatriates, autorstwa Janice Y. K. Lee. W wyreżyserowanym przez Lulu Wang serialu występują nagrodzona Oscarem i nagrodą Emmy Nicole Kidman (Wielkie KłamstewkaOd Nowa), Sarayu Blue (Jeszcze Nigdy…Strażnicy Cnoty), Ji-young Yoo (MoxieSmoking Tigers), Brian Tee (Chicago MedWojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia) i Jack Huston (House of GucciFargo).

Światowa premiera przedostatniego odcinka Expats odbędzie się 8 września 2023 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

Rozgrywający się w tętniącym życiem i burzliwym Hongkongu z 2014 roku, Expats koncentruje się na trzech Amerykankach – Margaret (Nicole Kidman), Hilary (Sarayu Blue) i Mercy (Ji-young Yoo) – których losy przecinają się po nagłej rodzinnej tragedii. Podążając za losami bohaterek, mamy możliwość obserwowania co się dzieje, gdy normy społeczne są kwestionowane, granice akceptowalnych zachowań przesuwane, a różnica między byciem ofiarą a sprawcą zostaje zatarta. W serialu występują również Brian Tee, który gra męża Margaret, Clarke’a, oraz Jack Huston, który gra męża Hilary, Davida.

Lulu Wang jest twórczynią, reżyserką i scenarzystką serialu Expats. Wang jest również producentką wykonawczą serialu wraz z Daniele Melia dla Local Time. Nicole Kidman jest również producentem wykonawczym serialu wraz z Perem Saari z Blossom Films (Rabbit Hole, Nine Perfect Strangers) oraz Theresą Park z Per Capita Productions (After Yang, Bones and All). Alice Bell (The Beautiful Lie) i Stan Wlodkowski (The Old Guard) są również producentami wykonawczymi. Bell, Vera Miao (Two Sentence Horror Stories) i Gursimran Sandhu (Gra o Tron) służyli jako scenarzyści, wraz z Wangiem i autorką Janice Y.K. Lee, która jest również producentem serialu.

„Expats” od Prime Video

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Prime Video