Nowa klawiatura Magic Keyboard dla iPada Pro może być z aluminium

Kolejna wersja klawiatury Magic Keyboard dla iPada Pro może mieć aluminiową obudowę przypominającą MacBooka.

iPad Pro z klawiatura Magic Keyboard i rysikiem Apple Pencil

Z najnowszych doniesień wynika, że ​​udoskonalona klawiatura Magic Keyboard sprawi, że iPad Pro będzie jeszcze bardziej przypominał MacBooka Pro, a górna część obudowy została wykonana z aluminium, dzięki czemu będzie bardziej zgodna z estetyką MacBooka Pro. Oczekuje się, że zaktualizowane modele iPada Pro pojawią się na początku 2024 roku, a główną nowością będzie przejście na OLED. Jednak Apple podobno chce też zaktualizować klawiaturę Magic Keyboard, charakterystyczne akcesorium dla tej linii produktów.

Zobacz też: iPad Pro nowej generacji z czipem M2 już jest!

Poprzednie plotki mówiły, że nadchodzi zmiana doda do Magic Keyboard większy gładzik. W niedzielnym biuletynie „Power On” dla Bloomberga Mark Gurman podaje więcej szczegółów na temat odnowionego akcesorium.

Gurman twierdzi, że w ramach przeprojektowania górna obudowa, czyli obszar wokół klawiatury, zostanie wykonana z aluminium, które charakterystyczne jest notebooków MacBook.

Zmiana sprawi również, że klawiatura będzie solidniejsza w porównaniu do poprzednich wydań, a także przybliży tę linię iPada do estetyki MacBooka. Zewnętrzna powłoka Magic Keyboard będzie wykonana z tego samego materiału, co obecny model.

Oprócz przejścia w niektórych sekcjach na aluminium, obudowa będzie miała także port USB-C.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider | Bloomberg