„Super Mario Bros. Wonder” wygląda obłędnie na tym zwiastunie!

Kolejna przygoda Mario w „Super Mario Bros. Wonder” od Nintendo zapowiada się niesamowicie, a teraz możemy zobaczyć urywki rozgrywki!

„Super Mario Bros. Wonder” od Nintendo

Ponieważ ludzie z niecierpliwością czekają na recenzje Starfield i podkręcają swoje konsole Xbox przed otwarciem wczesnego dostępu do gry, Nintendo zdecydowało, że nie zostanie to pominięte w ogłoszeniach o nowych grach wideo. Podczas wczorajszej prezentacji Mario Direct, Nintendo udostępniło około 15 minut rozgrywki z gry Super Mario Bros. Wonder i ogłosiło nowy Switch OLED z motywem Mario.

Może Ci się spodobać także: „Mario Kart Tour” wjeżdża do Madrytu

Pomimo tradycyjnej solidności Nintendo, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Super Mario Bros. Wonder można podsumować po prostu: „A co by było, gdyby tym razem Mario i wszyscy jego przyjaciele po prostu byli na haju?” W prezentacji rozgrywki kwiaty teraz mówią, nowe Królestwo Kwiatów wydaje się nieco bardziej zwariowane niż inne lokalizacje Mario, a dzięki mocy Cudownych Kwiatów Mario może wykonywać wszelkiego rodzaju interesujące, oszałamiające wybryki.

W Super Mario Bros. Wonder, Bowser najechał Królestwo Kwiatów, przejął zamek jego władcy i więzi jego mieszkańców w całym kraju. Do odkrycia jest siedem światów, a każdy świat ma nową sekcję swobodnej eksploracji, która pozwala graczom pokonywać poziomy w dowolnej kolejności.

Możesz grać jako Mario, Peach, Daisy lub Luigi, przy czym każdą postacią gra się w ten sam sposób. Jeśli jednak szukasz łatwiejszego czasu, Yoshi i Nabbit są właściwym wyborem, ponieważ nie odniosą obrażeń, a Yoshi jest wyposażony w swoją charakterystyczną zdolność trzepotania, która pozwala mu latać do trudno dostępnych miejsc.

Oprócz nowych ulepszeń, takich jak to, które przekształca Mario w słonia lub to, które daje mu moc… bańki, dostępne są także nowe umięjętności, które można użyć, i które dają postaciom dodatkowe, specjalne zdolności. Jest tam odznaka czapki spadochronowej, która pozwala szybować podczas upadku w powietrzu, odznaka kopnięcia delfina, która zwiększa prędkość pływania, odznaka pnącza, która daje graczom efekt haka podobny do Zeldy i wiele innych. Jednocześnie można wyposażyć postać tylko jedną odznakę, którą można kupić lub zdobyć na specjalnych poziomach wyzwań.

Super Mario Bros. Wonder obsługuje lokalną kooperację dla maksymalnie czterech graczy oraz „pseudo” kooperację online, która pozwala graczom grać razem ale osobno. W trybie współpracy online grasz sam, ale możesz wchodzić w interakcje i udostępniać przedmioty innym osobom zamieszkującym świat w czasie rzeczywistym — jako cienie graczy na żywo.

Wonder Flowers to nowa sztuczka w grze Super Mario Bros. Wonder. Kiedy Mario go napotka, sytuacja może stać się trochę dziwnie, zmieniając krajobraz lub samego Mario. Perspektywy mogą się zmieniać, poziomy mogą się przechylać, a może po prostu będziesz unosić się w przestrzeni, zbierając po drodze Cudowne Nasiona. Wiadomo, Niintendo to firma przyjazne rodzinie, ale obawiam się, że Super Mario Bros. Wonder nie uchroni się od porównań do substancji uzależniających.

Super Mario Bros. Wonder zadebiutuje na Switchu 20 października 2023 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nintendo | The Verge