Wideo specjalne zapowiadające 3. sezon „Belfra”

Obejrzyj specjalne wideo zza kulis trzeciego sezonu serialu „Belfer”, który zadebiutuje już we wrześniu na CANAL+.

Maciej Stuhr — 3. sezon serialu „Belfer”
Maciej Stuhr — 3. sezon serialu „Belfer” | fot. Estella Dandyk i Bartosz Fatek

Fani serialu Belfer czekali aż 7 lat na kontynuację serialu, który wywołał trzęsienie ziemi na rodzimym rynku telewizyjnym. Produkcja z charyzmatycznym Maciejem Stuhrem w roli polonisty Pawła Zawadzkiego na długie lata postawiła wysoko poprzeczkę innym kryminalnym historiom. CANAL+ po raz pierwszy udostępnia materiały zza kulis, w których twórcy i aktorzy mówią o pracy na planie.

Belfer wraca do korzeni i z Wrocławia  przenosi się do rodzinnego miasteczka, Małomorza. Podobnie jak w Dobrowicach z pierwszego sezonu czuć tu klimat hermetycznej, zamkniętej społeczności i pulsujące napięcie, które rośnie wraz z odkrywaniem przez bohatera kolejnych skrywanych przed światem tajemnic. Podobnie też jak w pierwszym sezonie serial stoi młodymi utalentowanymi aktorami, którzy z pewnością mają przed sobą wielkie kariery. Podobnie jak dla Sandry Drzymalskiej czy Józefa Pawłowskiego Belfer stał się przepustką do zawodowego rozwoju, tak tu brawurowe zagrane role przez Michaela Zielińskiego czy Wiktorię Kruszczyńską zostaną docenione przez rzesze krytyków.

Nowy sezon rozpoczyna się od oczyszczenia belfra z zarzutów, dzięki czemu wychodzi z więzienia. Dzięki swojemu ojcu oraz jego lokalnym znajomościom Paweł podejmuje ponownie pracę jako polonista, tym razem w liceum w miasteczku, gdzie dorastał. Dostaje pod opiekę klasę maturzystów.

Kiedy podczas rejsu, w który ojciec i syn zabierają grupę nastolatków, z pokładu znika jeden z uczniów – buntownik i outsider Kacper Krynicki – lokalna policja rozpoczyna najtrudniejsze w historii miasteczka śledztwo. Podkomisarz Ewa Krawiec szybko orientuje się, że nie może być tu mowy o samobójczym utonięciu. Ze sprawą może być związany właściwie każdy z otoczenia chłopaka i to zarówno klasowych kumpli, jak i kręgu dorosłych uwikłanych w skomplikowaną siatkę lokalnych powiązań.

Niesztampowa zagadka oraz wielokrotne zwroty akcji – nowy BELFER to kryminał, który zaskakuje więcej niż raz.

Obsada i twórcy 3. sezonu serialu „Belfer”

  • Za reżyserię odpowiada Łukasz Grzegorzek, zdobywca nagrody za „Moje wspaniałe życie”, w kategorii najlepsza reżyseria na FPFF w Gdyni oraz nominowany za ten tytuł do Orłów 2022 w kategorii najlepszy film.
  • Za scenariusz odpowiadają: Monika Powalisz i Przemysław Nowakowski („Bez tajemnic”, „Pakt”) oraz Liliana Pomykalska i Kacper Wysocki (KLANGOR).
  • Producentkami ze strony CANAL+ są Beata Ryczkowska i Agnieszka Nejman, producentem wykonawczym z ramienia Opus TV Piotr Dzięcioł i Mariusz Włodarski.
  • Obsada: Maciej Stuhr, Jacek Koman, Roma Gąsiorowska, Agata Kulesza, Mirosław Baka, Katarzyna Herman, Jan Jankowski, Marek Kalita oraz aktorzy młodego pokolenia: Michael Zieliński, Roman Garncarczyk, Wiktoria Kruszczyńska, Hubert Miłkowski, Kamil Pudlik, Karolina Kowalska i Maciej Miszczak.

Dzwonek na ostatnią lekcję zabrzmi już 8 września 2023 roku w CANAL+ online oraz w CANAL+ Premium.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Canal+ Polska