10. Światowy Dzień Emoji – co nowego?

17 lipca 2023 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Emoji – sprawdź najważniejsze trendy emoji i nowości, które pojawią się już wkrótce.

Emoji 2013-2023
fot. Emojipedia

W poniedziałek 17 lipca 2023 roku przypadał 10. doroczny Światowy Dzień Emoji. Serwis Emojipedia przez lata publikowała różne statystyki dotyczące używania emotikonów, wiemy tez jakie emoji były najpopularniejsze do tej pory w tym roku. Z kolei nowy standard Emoji 15.1 ma zostać zatwierdzony we wrześniu, wiadomo już jakie ikony czekają na zatwierdzenie.

Używanie emotikonów rośnie każdego roku, a ponieważ 17 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Emoji, Emojipedia przygląda się najpopularniejszym emotikonom na przestrzeni lat i prezentuje niektóre z nadchodzących dodatków, których możemy się spodziewać jeszcze w tym roku. Emojipedia jest miejscem, w którym można znaleźć wszystkie rzeczy związane z emoji, a strona zebrała kilka interesujących statystyk dotyczących używania emoji w ciągu ostatnich 10 lat od rozpoczęcia Światowego Dnia Emoji.

Według strony, globalne użycie emotikonów wzrosło, przynajmniej w pomiarach na Twitterze. Podczas gdy tylko 4% tweetów zawierało co najmniej jedno emoji w 2013 roku, liczba ta wzrosła do 26% tweetów w 2023 roku. Jeśli te statystyki są wiarygodne, użycie emoji prawdopodobnie wzrosło również na innych platformach i w aplikacjach.

Emojipedia zwraca również uwagę na animowane naklejki emoji Telegrama, które obejmują obecnie ponad 600 projektów. I oczywiście użytkownicy Gboard mogą również korzystać z zabawnych kuchennych mashupów emoji, a nowe są dość często dodawane.

A jeśli chodzi o najpopularniejsze emotikony, ten tytuł należy do:

  • 😂 buźka ze łzami radości
  • 🤣buźka tarzająca się ze śmiechu
  • ❤️ czerwone serce
  • 🙏 złożone dłonie
  • 😭 głośno płacząca buźka

Możesz także sprawdzić, które emotikony zdobyły nagrodę za całokształt w 2023 roku, a także najlepsze ulubione wśród najnowszych dodatków, najbardziej oczekiwanych dodatków i które emoji najlepiej jak dotąd radziły sobie w 2023 roku.

TOP Emoji 1Q 2023
fot. Emojipedia

Oprócz przyjrzenia się różnym trendom emoji na przestrzeni lat, Emojipedia przedstawia nam również próbki nowych kandydatów na emotikony, które mają zostać zatwierdzone jeszcze w tym roku. W ramach Emoji 15.1 będzie zawierać dwie trzęsące się głowy, feniksa, limonkę, grzyba, zerwany łańcuch i neutralne pod względem płci sylwetki rodziny.

TOP Emoji 2013-2023
fot. Emojipedia

Emojipedia zauważa, że emotikony mogą ulec zmianie przed zatwierdzeniem we wrześniu, podczas gdy każdy dostawca prawdopodobnie opracuje własne style dla nowych emoji, nawet na różnych telefonach z Androidem. Istnieje również możliwość, że nie wszystkie emotikony na liście roboczej zostaną zatwierdzone dla Emoji 15.1.

Emoji 15.1 - kandydatury
fot. Emojipedia

Po zatwierdzeniu powinniśmy spodziewać się, że nowe emotikony pojawią się na telefonach i aplikacjach pod koniec 2023 roku i przez cały 2024 roku. A jeśli wdrożenie Emoji 15.1 ma nastąpić, Samsung może być jednym z pierwszych, którzy uzyskają wsparcie dla nowego emoji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Emojipedia | Android POlice