AirCard do śledzenia lokalizacji jest genialne!

Proste urządzenie do śledzenia lokalizacji jest tak genialne w swojej prostocie, że aż dziwne, że nikt tego wcześniej nie zrobił.

AirCard - karta śledząca

Firma Apple zaprezentowała AirTag w 2021 roku, pozostawiając wiele osób zdezorientowanych, dlaczego nie został zaprojektowany jak konwencjonalne istniejące urządzenia do śledzenia urządzeń. Większość trackerów Chipolo i Tile ma jedną wspólną cechę – są wystarczająco smukłe, aby zmieściły się w portfelu. Z drugiej strony AirTag firmy Apple jest jak bulwiasty dysk, który jest zbyt gruby, aby wsunąć go do portfela lub przyczepić do paszportu.

Podczas gdy AirTag nadal pozostaje ulubieńcem tłumów, jego konstrukcja pozostawia wiele do życzenia – podobnie jak użytkownicy iPhone’a bardzo tęsknili za gniazdem 3,5 mm przez lata po tym, jak zostało nam bezceremonialnie wyrwane.

Poznaj AirCard, urządzenie śledzące zaprojektowane przez Rolling Square. Przy grubości 2,2 mm karta AirCard jest mniej więcej tak gruba jak karta kredytowa i mieści się w portfelu. Jest kompatybilna z siecią Apple Find My, działa globalnie i ma niesamowitą 2,5-letnią żywotność baterii, znacznie przewyższając AirTaga.

Co więcej, wbudowany alarm jest prawie 2x głośniejszy niż w AirTagu, ma zintegrowane funkcje zapobiegające stalkingowi, a jeśli to nie wystarczy, AirCard może również służyć jako wizytówka NFC, którą możesz dotknąć na innych urządzeniach, aby udostępnić swoje dane kontaktowe (całkiem podobne do nowej funkcji Apple NameDrop)… a nawet działa jako bloker RFID w portfelu, chroniąc Cię przed kradzieżą cyfrową. Powiedzmy, że przy tym, jak zdolny jest AirCard, Apple AirTag ma DUŻO do nadrobienia.

To, co od razu rzuca się w oczy w projekcie AirCarda (oprócz tej doskonałej nazwy), to dokładnie to, jak bardzo mieści się w portfelu o grubości zaledwie 2,2 mm (0,09 cala). Ma grubość 1,5 karty kredytowej – imponujące jest to, że AirCard ma urządzenie śledzące, baterię, głośnik, moduł NFC i aluminiową obudowę blokującą RFID. Karta ma przezroczyste detale po jednej stronie, odsłaniające imponującą architekturę pod spodem, wraz z kodem QR, który pozwala spersonalizować AirCard i zostawić swoje dane kontaktowe na wypadek, gdyby ktoś musiał zwrócić zgubiony portfel z tą kartą.

Jej smukła konstrukcja sprawia, że AirCard jest idealna do wszystkich zastosowań, w których przydałoby się urządzenie śledzące. Możesz wsunąć go do portfela, kieszeni w ubraniu, przyczepić do gadżetów, wsunąć do plecaka, paszportu, a nawet do schowka w samochodzie. Karta AirCard jest wodoodporna na poziomie IPX6, co oznacza, że bez problemu wytrzymuje zachlapania, dzięki czemu świetnie nadaje się nawet do używania jej na zewnątrz ze sprzętem kempingowym lub do pływania.

Funkcje karty AirCard
Funkcje karty AirCard

Parowanie karty jest dość tradycyjne. Biorąc pod uwagę kompatybilność z siecią Apple Find My, AirCard można łatwo skonfigurować w aplikacji Znajdź na iPhonie. Po sparowaniu możesz śledzić lokalizację swojej karty AirCard w czasie rzeczywistym bezpośrednio na dowolnym urządzeniu Apple’a za pomocą Find My, a nawet przywołać ją, dzwoniąc. Głośnik wysokotonowy o natężeniu 105 dB emituje głośny dźwięk ostrzegawczy, gdy wywołujesz AirCard – pomaga to łatwo zlokalizować ją, gdy znajdziesz się w jej pobliżu. Możesz także ustawić obwód dla swojej karty AirCard, dzięki czemu będzie Cię ostrzegać, jeśli znajdzie się zbyt daleko od Twojego telefonu.

Twórcy AirCard obsługują również zastrzeżoną platformę o nazwie sherr.it, na której można ustawić własną niestandardową wiadomość za pomocą kodu QR na karcie. Jeśli kiedykolwiek zgubisz portfel lub kartę AirCard, każdy, kto ją znajdzie, może po prostu zeskanować kod, aby otrzymać Twoje dane, których może następnie użyć do skontaktowania się z Tobą – to nowatorska funkcja zgubienia i znalezienia, której brakuje w AirTagu, a także z większości innych urządzeń śledzących.

Biorąc pod uwagę proporcje przypominające wizytówkę, AirCard działa również jak wizytówka, z modułem NFC, który umożliwia udostępnianie danych kontaktowych każdemu. Działając podobnie jak nowo ogłoszona przez Apple funkcja NameDrop, możesz po prostu zbliżyć swoją kartę AirCard do dowolnego smartfona z NFC i natychmiast wysyła do niego wirtualną wizytówkę. Jednak gdy karta znajduje się w portfelu, działa jak blokada RFID, chroniąc Cię przed kradzieżą cyfrową. Po prostu umieść AirCard przed wszystkimi innymi kartami kredytowymi/debetowymi, aby uniemożliwić ich zeskanowanie bez Twojej zgody.

Jest jedna wada karty AirCard – nie ma wymiennej baterii. Smukła konstrukcja AirCard oznacza, że jej bateria litowa jest wtopiona, oferując godną pochwały 2,5-letnią (30-miesięczną) żywotność, w przeciwieństwie do rocznej żywotności AirTaga. Jednak gdy bateria AirCard w końcu się rozładuje, nadal możesz korzystać z wizytówki NFC i funkcji blokowania RFID na zawsze. Przestaje być urządzeniem śledzącym, ale nadal zachowuje dwie podstawowe funkcje, dzięki czemu nigdy nie stanie się całkowicie bezużyeczna. Jeśli funkcja śledzenia JEST dla Ciebie ważna, twórcy Rolling Square zaoferują Ci 50% zniżki na następny model, jeśli odeślesz stary (po 30 miesiącach od zakupu).

Ta wyczerpująca lista funkcji sprawia, że AirCard wkracza na zupełnie nowy poziom, podnosząc ją znacznie powyżej AirTaga firmy Apple. AirCard przewyższa urządzenie śledzące Apple’a zarówno pod względem wzornictwa (smukły, przyjazny dla portfela kształt), jak i funkcji (z kodem QR, wizytówką NFC i funkcjami blokowania RFID), a jednocześnie oferuje tę samą cenę 30 USD.

AirCard – Find Your Wallet

Możesz zdobyć własną kartę AirCard (lub zestaw 2, 3 lub 5 kart AirCard) na stronie Kickstartera, gdzie kampania crowdfundingowa przekroczyła 1 milion dolarów finansowania od ponad 16.000 sponsorów. Wysyłka ma rozpocząć się w sierpniu 2023 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kickstarter | Yanko Design | Rolling Square