Społeczność Mobile Vikings zamienia gigabajty w gigapomoc dla seniorów

Szalupy Ratunkowe już 10. raz wypłynęły z portu. To cykliczna akcja charytatywna, podczas której użytkownicy Mobile Vikings zamieniają skumulowane GB w pomoc dla innych.

Szalupy ratunkowe – Mobile Vikings

Tym razem Vikingowie pokażą rogi samotności. Wspomogą seniorów wykluczonych społecznie, w tym cyfrowo. Zbiórka trwa do 13 lipca 2023 i prowadzona jest na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. 

Kumulacja GB – jakie daje możliwości? 

W sieci Mobile Vikings użytkownicy mogą kumulować gigabajty. Niewykorzystane dane przechodzą za darmo na kolejny miesiąc. Dotyczy to ofert Subskrypcja oraz Match na kartę. Skumulowane GB można wykorzystać, przekazać innemu Vikingowi, wymienić na limitowane ubrania i gadżety z Viking Store lub wesprzeć Szalupy Ratunkowe – dobroczynne akcje, które powstały na życzenie społeczności Vikingów. 

Przeczytaj też: Regularne korzystanie z internetu przez osoby starsze związane z mniejszym ryzykiem demencji

Jak działają Szalupy Ratunkowe?

Schemat jest prosty jak wiosło:

  • Vikingowie przekazują swoje skumulowane GB przez stronę akcji.
  • Operator zamienia zebrane  GB w złotówki.
  • Wspólnie z wybraną organizacją Vikingowie robią dobry uczynek. 

Do tej pory Vikingowie wsparli m.in. Ekostraż, Szlachetną Paczkę, Egzoszkielet dla Fundacji Sensor i Fundację Non Licet walczącą z przemocą domową. Łącznie przekazano 19 030 GB, co daje kwotę 63 343 zł. Rekordzista – Viking Przemek – podarował aż 1210 GB.

Jak działają Szalupy ratunkowe Mobile Vikings?
Jak działają Szalupy ratunkowe Mobile Vikings?

Dokąd tym razem popłyną Szalupy Ratunkowe?

Tym razem społeczność Mobile Vikings zdecydowała przeznaczyć GB na walkę z samotnością. To spójne z wartościami marki. Społecznościowy operator komórkowy dba nie tylko o połączenia telefoniczne, ale przede wszystkim o relacje międzyludzkie, kierując się hasłem: “Sieć ludzi, nie numerów”. 

Pierwszym beneficjentem akcji są seniorzy, którzy zmagają się z samotnością, w tym wykluczeniem cyfrowym. Vikingowie, w porozumieniu ze Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich, wesprą Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ. To wolontariat polegający m.in. na regularnych odwiedzinach seniorów, organizowaniu spotkań międzypokoleniowych i wsparciu w trudnych sytuacjach.

Zbiórka GB to pierwszy etap współpracy sieci Mobile Vikings ze Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich. 

Zbiórka trwa od 13 czerwca do 13 lipca 2023. Cel:  40 000 GB.

Vikingowie mogą napełnić Szalupy gigabajtami przez stronę akcji: szalupyratunkowe.pl.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Mobile Vikings