„Glass Onion” nie jest o Elonie Musku!

Mam nadzieję, że nie ma jakiegoś tajnego działu marketingu w serwisie Netflix, który finansuje to przejęcie Twittera.

„Glass Onion: film z serii Na noże” (Netflix, 2022)

Uwaga redaktora: Poniższy artykuł zawiera spoilery dotyczące filmu „Glass Onion”.

Rian Johnson mówi, że podobieństwo do Elona Muska w filmie Glass Onion… „to okropny przypadek”. Zdaniem twórcy, scenarzysty i reżysera filmu – Riana Johnsona, to że Miles Bron jest idiotycznym technologicznym bratem miliarderem, nie oznacza, że ​​jest odniesieniem do innych idiotycznych miliarderów technicznych.

Zobacz też: „Biały szum” to oszałamiająca satyra o życiu, śmierci i zakupach

Grany przez Edwarda Nortona Miles jest typem bogatego faceta, który zapłaciłby za mieszkanie Mony Lisy w swoim domu przez pewien czas i organizowanie wystawnych przyjęć dla przyjaciół, nie wspominając już o ufności w używaniu tak wielu malapropizmów, że tylko heteroseksualny biały mężczyzna mógł z nimi uciec. Ale to, że Elon Musk jest teraz codziennie w nagłówkach wiadomości technologicznych, nie oznacza, że ​​Johnson celował bezpośrednio w niego podczas pisania scenariusza.

Jest wiele ogólnych rzeczy na temat tego rodzaju miliarderów technologicznych, które bezpośrednio do tego trafiły. Ale oczywiście ma to prawie dziwne znaczenie dokładnie w obecnym momencie. Mój przyjaciel powiedział:„ Człowieku, to wydaje się być napisane dziś po południu ”. I to jest po prostu okropny, okropny wypadek, wiesz?

— powiedział Johnson dla Wired

Johnson mówił także o współczesnych archetypach, którymi zapełnił swoją listę podejrzanych, od polityka outsidera po przedsiębiorcę zajmującego się odzieżą sportową. „Kiedyś miałem technologicznego miliardera na szczycie piramidy podejrzanych, wtedy rodzaj przyjaciół, których mieliby, i tenor wszystkiego połączyły się” – powiedział Johnson. „Ponieważ intencją było dokładne odzwierciedlenie tego, jak to jest mieć nasze głowy w środku sfery kulturowej przez ostatnie sześć lat. To jest teraz dość koszmarny rodzaj karnawału, nadmuchana rzeczywistość w stylu Felliniego”.

Jeśli chodzi o niesamowity czas na film pośród miesięcy kontrowersji dla Muska i Twittera, Johnson powiedział: „To takie dziwne. to bardzo dziwne. Mam nadzieję, że nie ma jakiegoś tajnego działu marketingu w Netflixie, który finansuje to przejęcie Twittera”.

Johnson wcześniej wypowiadał się na temat marketingu filmu – w szczególności jego konsternacji z powodu dodania podtytułu „A Knives Out Mystery” (film z serii „Na noże”).

„Bardzo się starałem, aby byli samowystarczalni” — powiedział Johnson w wywiadzie dla The Atlantic o filmach Na noże ( tyt. oryg. Knives Out), w których detektyw Benoit Blanc (Daniel Craig) rozwiązuje różne złożone tajemnice z nową obsadą postaci.

Wszyscy, którym podobał się pierwszy film, wiedzą, że jest to następny film w serii, ale cały urok polega na tym, że jest to nowa opowieść.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Indie Wire | Netflix