Połączone HBO Max i Discovery+ może nazywać się „Max”

Nowa usługa przesyłania strumieniowego Warner Bros. Discovery może zadebiutować wiosną jako „Max”.

Max - nowa nazwa połączonych usług HBO Max i Discovery+

Krótsze nazwy nie zawsze są lepsze, ale istnieje kilka uzasadnionych powodów dla plotek o rebrandingu. Teraz wygląda na to, że jesteśmy teraz o krok bliżej nowej usługi Warner Bros. Discovery, która może pojawić się jako „Max”, kiedy zadebiutuje wiosną 2023 roku. Latem Warner Bros. Discovery ogłosił, że w 2023 roku połączy swoje dwie usługi przesyłania strumieniowego, HBO Max i Discovery Plus.

Nowa usługa przesyłania strumieniowego miała początkowo zadebiutować latem 2023 roku, ale premiera została przesunięta na wiosnę, dzięki stosunkowo płynnemu przejściu. Teraz wygląda na to, że nowa usługa może mieć nową nazwę – według doniesień może zadebiutować jako „Max”.

Według CNBC kierownictwo Warner Bros. Discovery zawęziło propozycje nazw nadchodzącej usługi do kilku, przy czym Max jest liderem. Obecnie usługa jest wewnętrznie określana jako „BEAM”. Podczas gdy Max jest faworytem, prawnicy firmy wciąż rozważają i weryfikują inne propozycje. Gdy usługa zadebiutuje, towarzysząca jej aplikacja będzie miała różne huby, dając użytkownikom łatwy dostęp do marek, które chcą oglądać. Chociaż nie zostało to potwierdzone, niektóre z centrów mogą stać się DC Comics, Discovery, HBO i Warner Bros.

Pomimo, że nowa usługa z pewnością będzie ekscytująca, wokół niej pojawiło się wiele kontrowersji. Dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, David Zaslav, podjął kroki w celu zwiększenia zysków w ciągu ostatnich kilku miesięcy, odcinając programy z HBO Max, a także anulując bardzo oczekiwane projekty, takie jak nowy film o Batgirl. W tym samym czasie Zaslav chwalił i wspierał projekty takie jak Flash, co niektórzy uznali za dziwne posunięcie, biorąc pod uwagę niedawne problemy z głównym aktorem filmu.

Ponieważ konkurenci, tacy jak Disney, Netflix i inni, podnoszą ceny i dodają atrakcyjne cenowe plany dzięki reklamom, trzeba się brać pod uwagę to, że i ta usługa będzie może zmodyfikować swoje plany subskrypcji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CNBC | XDA Developers