Nowy firmware 5B58 dla AirPodsów i 2A24E dla Aitagów

Apple wydało nową aktualizację oprogramowania sprzętowego dla breloków AirTag (2A24E) i słuchawek AirPods(5B58).

AirTagi i AirPodsy

Firma Apple wydała aktualizację firmware’u dla wielu starszych modeli słuchawek AirPods. Nowe uaktualnienie jest dostarczane pod numerem wersji oprogramowania 5B58, która jest taka sama, jak oprogramowanie wydane dla słuchawek AirPods Pro 2 na początku tego tygodnia. Poprzednia wersja dla słuchawek AirPods Pro (2. gen.) była oznaczone numerem 5A377 a dla AirPodsów Pro (1., 2. i 3. gen) numerem 4E71. Najstarszy model słuchawek AirPods (1. generacji) pozostają z oprogramowaniem 6.8.8.

Oprócz AirPodsów firma wydała również nową aktualizację dla AirTagów, wprowadzając dla nich wersję oprogramowania 2A24E (poprzednia wersja oznaczona była numerem 1A301)

Obecnie nie wiadomo, co zawierają nowe aktualizacje oprogramowania układowego. Dzieje się tak, ponieważ firma Apple nie udostępniła jeszcze informacji o nowych wydaniach. Firma z opóźnieniem aktualizuje dokument wsparcia, który przedstawia informacje i nowości w uaktualnieniach oprogramowania sprzętowego dla słuchawek Airpods i dla AirTagów. Niemniej zaleca się aktualizację urządzeń do najnowszej dostępnej wersji.

Jak zaktualizować AirPodsy i AirTagi do najnowszej wersji oprogramowania sprzętowego?

Nie ma oficjalnej instrukcji dotyczących ręcznego aktualizowania AirPodsów i AirTagów do najnowszej wersji oprogramowania układowego. Aktualizacje są zwykle instalowane bezprzewodowo, gdy AirPodsy i AirTagi są podłączone do urządzenia z systemem iOS, iPadOS lub macOS. Najlepszym sposobem jest umieszczenie AirPodsów w ich etui i podłączenie ich do źródła zasilania.

Aby za pomocą iPhone’a lub iPada sprawdzić, czy słuchawki AirPods są aktualne, upewnij się, że masz najnowszą wersję systemu iOS lub iPadOS. Wybierz kolejno opcje UstawieniaBluetoothAirPods. Stuknij przycisk Więcej informacji (ikona „ i” w kółku), a następnie przewiń w dół do sekcji Informacje, aby znaleźć wersję oprogramowania sprzętowego.

Aby za pomocą Maca sprawdzić, czy słuchawki AirPods są aktualne, upewnij się, że masz najnowszą wersję systemu macOS. Z menu Apple  kliknij z naciśniętym klawiszem Option logo Apple, a następnie wybierz pozycję Informacje o systemie. Kliknij pozycję Bluetooth, a następnie poszukaj informacji o oprogramowaniu sprzętowym pod sekcją AirPods.

Jak przyspieszyć automatyczną instalację firmware’u słuchawek AirPods?

  • Pozostaw słuchawki AirPods w etui.
  • Podłącz etui do ładowarki i zacznij je ładować.
  • AirPodsy powinny być połączone z urządzeniem z systemem iOS lub iPadOS.
  • Twoje urządzenie (iPhone lub iPad) powinno być połączone z internetem.
  • Pozostaw słuchawki podłączone do ładowarki i sprawdź wersję oprogramowania za jakiś moment.

Aby sprawdzić oprogramowanie sprzętowe AirTagów, wykonaj następujące czynności:

  • Otwórz aplikację Lokalizator na swoim iPhonie.
  • W zakładce Przedmioty wybierz swój AirTag.
  • Stuknij nazwę swojego AirTag, aby wyświetlić jego numer seryjny i wersję oprogramowania układowego.
  • Jeśli Twój AirTag nie został zaktualizowany do najnowszej wersji. Obecnie nie ma możliwości ręcznej aktualizacji AirTagów. AirTags, podobnie jak AirPods, aktualizują się automatycznie.

Czy otrzymałeś nowe oprogramowanie 2A24E dla AirTaga i 5B58 dla słuchawek AirPods? Jeśli tak, czy zauważyłeś jakieś zmiany? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iJunkie | Apple