Pixelmator Pro 3.0 Muse z nowymi makietami i szablonami

Pixelmator Pro dostał aktualizację do wersji 3.0, oferując narzędzia oparte na uczeniu maszynowym do wypróbowywania różnych wariantów projektów.

Pixelmator Pro 3.0 Muse

Program do edycji obrazów na komputery Mac – Pixelmator regularnie otrzymuje nowe funkcje co kilka miesięcy, ale teraz wypuścił swoją pierwszą główną wersję od czasu Pixelmator Pro 2.0 z 2020 roku. Kluczową zmianą w nowej wersji programu Pixelmator Pro 3.0 Muse jest koncepcja szablonów projektowych, ale bardziej aktywnych niż zwykła kolekcja dobrze wykonanych obrazów.

Przeczytaj także: Pixelmator Pro 2.4 „Odesa” z obsługą M1 Ultra

„Łatwe w użyciu szablony projektów w Pixelmator Pro pozwalają absolutnie każdemu stworzyć oszałamiające efekty wizualne w kilka chwil” – powiedział Simonas Bastys, główny programista w zespole Pixelmator. „Dzięki szerokiej gamie wspaniałych, w pełni konfigurowalnych makiet, które są również zawarte w dzisiejszej aktualizacji, użytkownicy mogą natychmiast zobaczyć, jak te projekty ożywają w Pixelmator Pro”.

Obecnie istnieje ponad 200 gotowych szablonów Pixelmator Pro, od plakatów po obrazy do mediów społecznościowych. Oprócz tych przygotowanych projektów każdy element można indywidualnie dopasować do własnych potrzeb. Jednak każdy szablon zawiera różne opcje, nie tylko umożliwiając ręczną edycję różnych warstw obrazu, kolorów lub czcionek. Firma twierdzi, że każdy szablon zawiera „szereg wbudowanych efektów, ilustracji, kształtów i nie tylko”.

Tak więc projekt, który ma, powiedzmy, zielone tło, zawiera również kontrolkę na ekranie, która pozwala użytkownikom zmienić go na inny odcień lub inny kolor. Każdy oferowany kolor współpracuje z projektem szablonu.

Ta sama idea wstępnego projektu, który użytkownicy mogą następnie dostosować, jest również częścią 16 w pełni konfigurowalnych makiet aplikacji. Ponownie, elementy sterujące na ekranie pozwalają użytkownikowi szybko dostosować złożone funkcje, takie jak efekty świetlne.

Szablony w Pixelmator Pro 3.0 Muse
Szablony w Pixelmator Pro 3.0 Muse

Możesz zrobić makietę Pixelmator Pro, zmienić obrazy — i dostosować oświetlenie. Funkcja o nazwie Smart Replace umożliwia użytkownikowi zamianę obrazu znajdującego się w projekcie na dowolne inne zdjęcie, które posiada. Jeśli ten projekt ma, na przykład, temat z określonym projektem szablonu, Pixelmator Pro 3.0 automatycznie usunie tło z nowego zdjęcia, aby jego temat bezproblemowo pasował.

Nowy Pixelmator Pro 3.0 jest już dostępny w sklepie App Store. Aktualizacja jest bezpłatna dla obecnych użytkowników, a nowi użytkownicy mogą kupić aplikację za 189,99 zł:

Pełna lista nowości w Pixelmator Pro 3.0 Muse

Pixelmator Pro 3.0 Muse wprowadza zupełnie nowy sposób tworzenia projektów z ponad 200 łatwymi w użyciu szablonami projektów, edycją szablonów wspomaganą sztuczną inteligencją, 16 w pełni konfigurowalnymi makietami, paletami kolorów dokumentów i nie tylko.

Nowe funkcje

 • Zainspiruj się ponad 200 łatwymi w użyciu szablonami zaprojektowanymi zgodnie z najlepszymi praktykami branżowymi.
 • Zaprezentuj swoje projekty w 16 wspaniałych, w pełni konfigurowalnych makietach.
 • Ciesz się niewiarygodnie szybką edycją szablonów dzięki funkcji inteligentnego zastępowania opartej na uczeniu maszynowym.
 • Łatwo zmieniaj wygląd szablonów za pomocą wbudowanych alternatywnych elementów — oświetlenia, kształtów, efektów i ilustracji.
 • Użyj nowej funkcji Kolory dokumentu, aby szybko zmienić kolory wielu warstw w swoich projektach.

200+ szablonów projektów

 • Znajdź szablony dla szerokiej gamy różnych formatów, w tym plakatów, postów w mediach społecznościowych, życiorysów i nie tylko.
 • Korzystaj z szablonów marki, aby bez wysiłku zbudować przyciągającą wzrok tożsamość wizualną swojej osobistej marki lub firmy.
 • Szybko zastępuj zawartość zastępczą za pomocą elementów sterujących na płótnie i obserwuj, jak niestandardowe obrazy lub tekst bezproblemowo dopasowują się do gotowych projektów.
 • Zmień wygląd projektu w kilka sekund, używając alternatywnych elementów — kształtów, efektów i ilustracji — zaprojektowanych wyłącznie dla każdego szablonu.
 • Przeglądarka szablonów została przeprojektowana, umożliwiając łatwe przeglądanie kolekcji szablonów, wyświetlanie podglądów szablonów i wyszukiwanie.
 • Możesz wyszukiwać określone szablony według nazwy lub wprowadzać słowa kluczowe, aby wyświetlić powiązane szablony.
 • Nowa przeglądarka ustawień wstępnych umożliwia wygodniejsze przeglądanie ustawień wstępnych rozmiaru obrazu, zarządzanie kolekcjami ustawień wstępnych i zmianę orientacji dokumentu.

Edycja wspomagana sztuczną inteligencją

 • W przypadku zastępowania zawartości zastępczej, która nie powinna mieć tła, zostanie ona automatycznie usunięta z obrazów.
 • Automatycznie wstawiaj obrazy z najbardziej optymalnym rozmieszczeniem i kompozycją za pomocą funkcji automatycznego wypełniania.
 • Pixelmator Pro przeskaluje obrazy o niskiej rozdzielczości przy użyciu Super Resolution, jeśli wykryje, że ich jakość jest zbyt niska.

Makiety

 • Znajdź 16 w pełni konfigurowalnych makiet dla urządzeń takich jak Mac, iPad i iPhone oraz formatów wydruku, w tym plakatów, okładek książek i innych.
 • Szybko dostosuj oświetlenie lub ponownie pokoloruj obiekty w makietach, aby znaleźć wygląd, który najlepiej pasuje do Twojego projektu.
 • Zastąp obrazy zastępcze projektami zapisanymi w zwykłych formatach obrazów i wielowarstwowych formatach dokumentów, w tym PXD, PSD i SVG.

Kolory dokumentu

 • Pracując z szablonami lub makietami, wypróbuj alternatywne palety kolorów stworzone specjalnie dla każdego szablonu, aby zobaczyć, która z nich najlepiej pasuje do Twojego projektu.
 • Pixelmator Pro automatycznie generuje palety kolorów, używając kolorów elementów — stylów, kształtów, tekstu i efektów — w określonym projekcie.
 • Szybko zmieniaj kolorystykę kompozycji, zmieniając, dodając lub usuwając kolory z palety.
 • Łatwe powielanie, kopiowanie i wklejanie palet między dokumentami lub ich usuwanie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Pixelmator Pro | Apple Insider