Przygotuj się na iOS 16.1, iPadOS 16.1 i macOS Venturę

Apple ujawniło datę, kiedy możesz pobrać i zainstalować system iOS 16.1, iPadOS 16.1 i macOS Ventura 13.0, aby cieszyć się nowymi funkcjami.

iPadOS, iOS, macOS - nazwy w czarnych kółkach

W czerwcu Apple zaprezentowało systemy iOS 16, iPadOS 16 i macOS Ventura podczas WWDC22. Zaraz po głównej prezentacji firma przygotowała pierwsze wersje beta dla deweloperów głównych aktualizacji systemów operacyjnych. Od tego czasu programiści i zaraz potem entuzjaści mieli dostęp do tych ekscytujących ulepszeń, które wprowadzają wiele nowych funkcji. Podczas gdy firma z Cupertino udostępniła już publicznie iOS 16.0 i watchOS 9.0, ci, którzy oczekują stabilnych aktualizacji iPadOS i macOS, wciąż czekają. Dobrą wiadomością jest to, że te nierówności systemu operacyjnego są tuż za rogiem. Stabilne wersje systemów iOS 16.1, iPadOS 16.1 i macOS Ventura 13.0 będzie można zainstalować już w najbliższy poniedziałek 24 października 2022 roku.

Te aktualizacje oprogramowania będą dostępne dla wszystkich użytkowników kompatybilnych urządzeń iPhone, iPad i komputerów Mac. Jeśli chodzi o godzinę, możesz spodziewać się, że uaktualnienia będą dostępne około 19:00 czasu polskiego. W przeciwieństwie do niektórych innych producentów urządzeń, Apple udostępnia aktualizacje systemu operacyjnego wszystkim użytkownikom w tym samym czasie. Wdrażanie nie będzie więc odbywać się regionalnie ani stopniowo. Wszyscy użytkownicy na całym świecie będą mogli od razu zapoznać się z nowymi systemami.

Aby pobrać system iOS 16.1, iPadOS 16.1 lub macOS Ventura, gdy staną się dostępne, wykonaj poniższe czynności na zgodnym urządzeniu Apple.

  • Uruchom aplikację Ustawienia na iPhonie lub iPadzie. Jeśli masz komputer Mac, zamiast tego uruchom aplikację Preferencje systemowe.
  • Stuknij w sekcję Ogólne — na iPhonie i iPadzie.
  • Kliknij sekcję Uaktualnienia.
  • Daj stronie kilka sekund na odświeżenie. Jeśli się nie załaduje, spróbuj ponownie. Serwery Apple’a czasami zwalniają, gdy firma wydaje nowe ważne aktualizacje systemu operacyjnego.
  • Gdy pojawi się aktualizacja iOS 16.1, iPadOS 16.1 lub macOS Ventura, kliknij Pobierz i zainstaluj.
  • Przeczytaj uważnie i dokładnie Warunki korzystania z usługi. Kliknij Zgadzam się, jeśli Ci odpowiadają.
  • Upewnij się, że urządzenie Apple jest podłączone do źródła zasilania przez cały czas, aż do zakończenia instalacji aktualizacji.

Co nowego?

Nie musimy zgadywać, co pojawi się w nowym oprogramowaniu systemowym iPhone’a lub iPada – w wersji beta iPadOS 16.1 pojawiły się już informacje o wydaniu nowej wersji.

Nowa aktualizacja wprowadza udostępnianą bibliotekę zdjęć w iCloud, ułatwiającą udostępnianie i uaktualnianie rodzinnych zdjęć. Aplikacja Wiadomości oferuje możliwość edytowania wysłanych wiadomości i cofania ich wysyłki oraz nowe sposoby rozpoczynania współpracy i zarządzania nią. W aplikacji Poczta dostępne są nowe narzędzia do redagowania wiadomości oraz obsługi skrzynki Przychodzące. Safari wprowadza udostępniane grupy kart oraz zabezpieczenia nowej generacji oparte na kluczach. Na iPadzie dostępna jest teraz aplikacja Pogoda, wyświetlająca szczegółowe mapy oraz interaktywne moduły prognozy pogody.

Użytkownicy iPhone’a w końcu uzyskają dostęp do wielu nowych funkcji, które Apple obiecało podczas WWDC w czerwcu, a nie pojawiły się w wersji iOS 16.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | XDA Developers