Prehistoryczne zwierzęta w Twoim salonie dzięki Google Arts & Culture

Jak to jest spojrzeć w jedne z najstarszych oczu na Ziemi? Możesz to sprawdzić dzięki rozszerzonej rzeczywistości (AR) w Google Arts & Culture.

Cambropachycope - google Arts & Culture

Dzięki Google Arts & Culture możesz spotkać się ze stworzeniem o nazwie Cambropachycope, starożytnym skorupiakiem o charakterystycznej spiczastej głowie pokrytej małymi oczami. Google Arts & Culture, we współpracy z takimi instytucjami, jak  Państwowe Muzeum Darwina w Moskwie i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, przywróciło gromadę prehistorycznych zwierząt do cyfrowego życia. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości możesz przyjrzeć się im z bliska przez telefon.

Oprócz wspomnianego skorupiaka możesz również spotkać najstarszego dużego filtratorasłabo pływającą rybę lub największe zwierzę, jakie kiedykolwiek żyło na Ziemi. Zrób zdjęcie lub film, aby porównać rozmiary tych stworzeń do Felis catus czy Canis familiari, które wędrują po Twoim salonie. 

Jeśli zaś bliskie spotkania z prehistorycznymi stworzeniami to nie to co lubisz, Google przygotowało kolekcję wyjątkowych kulturowych artefaktów, które także możesz zobaczyć dzięki rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Spotkaj się z „uśmiechniętym bogiem” Lanzónem, pochodzącym z ok. 500 roku p.n.e, jeszcze sprzed czasów Inków lub zobacz jak wygląda na Twoim podwórku moduł dowodzenia Apollo 11 – oczywiście w pakiecie z kosmicznym skafandrem. Możesz też udekorować swoją najbliższą przestrzeń korzystając z bazy tysięcy klasycznych obrazów, od autoportretów Fridy Kahlo po słynny „Pocałunek” Gustava Klimta.

Płetwal błękitny - największe zwierzę, jakie kiedykolwiek żyło na Ziemi
Płetwal błękitny – największe zwierzę, jakie kiedykolwiek żyło na Ziemi

Lista udostępnionych modeli 3D na Google Arts & Culture

Zwierzęta:

Inne obiekty

Aby poznać kulturę, historię i przyrodę w nowym wymiarze, zobacz całą kolekcją obiektów w rzeczywistości rozszerzonej i pobierz aplikację Google Arts & Culture, dostępną bezpłatnie na Androida i iOS-a.

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Google Polska