Jak to jest spojrzeć w jedne z najstarszych oczu na Ziemi? Możesz to sprawdzić dzięki rozszerzonej rzeczywistości (AR) w Google Arts & Culture.
Dzięki Google Arts & Culture możesz spotkać się ze stworzeniem o nazwie Cambropachycope, starożytnym skorupiakiem o charakterystycznej spiczastej głowie pokrytej małymi oczami. Google Arts & Culture, we współpracy z takimi instytucjami, jak Państwowe Muzeum Darwina w Moskwie i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, przywróciło gromadę prehistorycznych zwierząt do cyfrowego życia. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości możesz przyjrzeć się im z bliska przez telefon.
Oprócz wspomnianego skorupiaka możesz również spotkać najstarszego dużego filtratora, słabo pływającą rybę lub największe zwierzę, jakie kiedykolwiek żyło na Ziemi. Zrób zdjęcie lub film, aby porównać rozmiary tych stworzeń do Felis catus czy Canis familiari, które wędrują po Twoim salonie.
Jeśli zaś bliskie spotkania z prehistorycznymi stworzeniami to nie to co lubisz, Google przygotowało kolekcję wyjątkowych kulturowych artefaktów, które także możesz zobaczyć dzięki rozszerzonej rzeczywistości (AR).
Spotkaj się z „uśmiechniętym bogiem” Lanzónem, pochodzącym z ok. 500 roku p.n.e, jeszcze sprzed czasów Inków lub zobacz jak wygląda na Twoim podwórku moduł dowodzenia Apollo 11 – oczywiście w pakiecie z kosmicznym skafandrem. Możesz też udekorować swoją najbliższą przestrzeń korzystając z bazy tysięcy klasycznych obrazów, od autoportretów Fridy Kahlo po słynny „Pocałunek” Gustava Klimta.
Lista udostępnionych modeli 3D na Google Arts & Culture
Zwierzęta:
- Blue Sea Star
- Brown box crab
- Sea Dragon
- Spot Fin Porcupinefish
- Spotted Trunkfish
- Triceratops
- Blue Whale Skeleton
- Silvertip Shark
- Amurosaurus riabinini
- Pangolin
- Kaluga (Huso dauricus)
- Starfish
- Opabinia
- Cambropachycope
- Aegirocassis
- Great Auk
- Brown crab
Inne obiekty
Aby poznać kulturę, historię i przyrodę w nowym wymiarze, zobacz całą kolekcją obiektów w rzeczywistości rozszerzonej i pobierz aplikację Google Arts & Culture, dostępną bezpłatnie na Androida i iOS-a.
źródło: Google Polska