Biurkowy RobotCreator DX ma angażować inżynierów

RobotCreator DX jest obecnie przedmiotem kampanii na Kickstarterze, ale szansę na jednego można mieć po wyłożeniu 599 dolców.

RobotCreator DX
RobotCreator DX | fot. NUWA Robotics

Zbudowanie robota od podstaw, a następnie nakłonienie go do robienia dokładnie tego, czego chcesz, może być poważnym wyzwaniem. Tajwańska firma NUWA Robotics chce uprościć sprawę za pomocą uroczego małego towarzysza – robota o nazwie RobotCreator DX oraz łatwej w użyciu platformy programowania opartej na chmurze. RobotCreator DX jest obecnie przedmiotem kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze. Jest dostępny w formie zestawu do samodzielnego montażu i składa się z ponad stu elementów – w tym kilkunastu części sześciu mikrofonów i głośnika, kilku czujników i 7-calowego wyświetlacza LCD w module głównym – wraz z narzędziami potrzebnymi do połączenia tego wszystkiego za pośrednictwem przewodników. Są oczywiście tutoriale, dostępne online. Dostępne są również opcjonalne odznaki, tarcze i inne akcesoria, aby bot mógł wykonywać rozmaite polecenia i triki.

Po złożeniu robot ma wymiary 318 x 307 x 166 mm (12,5 x 12 x 6,5 cala) i waży 2,5 kg (5,5 funta). Wbudowana moc przetwarzania pochodzi z ośmiordzeniowego układu Qualcomm i działa na baterii o pojemności 9100 mAh przez około cztery godziny botowania na jednym ładowaniu (lub siedem w trybie gotowości).

Robotycy muszą następnie przejść do trybu online i uzyskać dostęp do interfejsu opartego na chmurze o nazwie RoFlow Workflow, aby zaprogramować bota na komputerze stacjonarnym i zmusić go do reagowania na polecenia głosowe, obsługi interaktywnych gier, prowadzenia rozmów wideo i tak dalej. Ponad 350 animowanych wyrażeń i ponad 500 poleceń ruchu jest dostępnych do użycia w interfejsach programowania.

Nie jest wymagana żadna wcześniejsza wiedza na temat kodowania, ponieważ użytkownicy po prostu wypełniają lub poruszają się po modułach poleceń i wyzwalaczach w interfejsie wizualnym, aby stworzyć procedury, które robot będzie wykonywał. Podstawowe operacje są bezpłatne, ale ludzie będą musieli subskrybować plan Plus, aby odblokować bardziej zaawansowane zestawy funkcji.

Dla osób, które chcą choć trochę ubrudzić sobie ręce kodowaniem, firma NUWA przygotowała oparte na blokach narzędzie CodeLab w samym urządzeniu lub można do niego uzyskać dostęp z komputera lub urządzenia mobilnego – które zawiera standardowe bloki programistyczne, a także bloki do obsługi dźwięku/ruchu/oświetlenia/ekspresji oraz bloki do programowania sztucznej inteligencji rzeczy za pośrednictwem protokołu MQTT publikowania-subskrypcji, protokołu sieciowego maszyna-maszyna, Google Teachable Machine i AI Training School do „kontroli i połączenia między urządzeniami”.

RobotCreator DX jest wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Cortex-A53 1,8 GHz, kilka czujników, 7-calowy wyświetlacz dotykowy LCD, serwomotory do poruszania ramionami i obracania kół, kamerę do rozpoznawania twarzy i wideoczatów, oraz sześć mikrofonów plus głośnik.

RobotCreator DX

Małego bota można nauczyć interakcji z użytkownikami za pomocą fizycznych ruchów, obrazów i filmów na ekranie lub czatów głosowych za pomocą narzędzia do projektowania dialogów chatbota Trainkit. Dostępny jest również edytor treści oparty na osi czasu, do programowania robota, aby się poruszał i wydawał komendy głosowe. Edytor skórki pozwala na tworzenie dynamicznych wyrazów twarzy za pomocą dołączonych szablonów lub za pośrednictwem programu Photoshop/Illustrator.

Programiści DX mogą również udostępniać kod, projekt, gry i inne zasoby innym użytkownikom na całym świecie za pośrednictwem platformy MakerBase firmy NUWA.

Firma NUWA Robotics uruchomiła RobotCreator DX na Kickstarterze, aby wprowadzić projekt do produkcji. Zobowiązania zaczynają się od 599 USD, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w ramach już sfinansowanej kampanii, szacuje się, że wysyłka rozpocznie się w październiku tego roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NUWA Robotics | New Atlas