Album „KORA ∞” Michała Pepola może być wyjątkowy!

Nowy album Michała Pepola pt. „KORA ∞” (czyt. Kora nieskończoność) ukaże się 31 sierpnia i będzie zawierał nigdy wcześniej niewydane nagrania Kory.

Okładka singla „KCKM” – Michała Pepol i Kora
Okładka singla „KCKM” – Michała Pepol i Kora

W rocznicę urodzin Kory Jackowskiej (8 czerwca 2022 roku obchodziłaby swoje 71. urodziny), Wydawnictwo Agora zapowiedziało wyjątkowy projekt KORA ∞ (czyt. Kora nieskończoność), za którym stoi Michał Pepol – wiolonczelista, współzałożyciel Royal String Quartet, producent, autor muzyki teatralnej, i jak sam o sobie mówi „psychofan” Kory. Tytuł płyty nawiązuje do wyrytego znaku nieskończoności na nagrobku Kory, który umieszczono zamiast daty jej śmierci. Kompozycje na nowej płycie powstały dzięki połączeniu prywatnych, nieprzeznaczonych pierwotnie do publikacji tracków wokalistki i muzycznej wyobraźni Michała Pepola. Materiał udostępniony został przez męża Kory – Kamila Sipowicza. Nie będą to nowe aranżacje znanych nam piosenek!

Może zainteresować Cię także: Pierwsza niezależna biografia Kory już w sprzedaży

Jak zdradza sam artysta na płycie nie wszystkie tytuły będa piosenkami. Oprócz, takich utworów jak KCKM (Kocham cię, kochanie moje), będą tez inne kompozycje – na przykład taka, w której Kora wykrzykuje czytany wiersz, czy utwór powstały ze śmiechu Kory i fragmentów jej wypowiedzi z programu Must be the Music

We wtorek 14 czerwca 2022 roku pojawił się pierwszy singiel zatytułowany KCKM z nadchodzącego albumu KORA ∞, który dostępny jest we wszystkich muzycznych serwisach streamingowych (pod tym linkiem znajdziesz utwór z przekierowaniem do swojego serwisu), a poniżej możesz obejrzeć oficjalny wideoklip do utworu.

Premiera albumu „KORA ∞” została zapowiedziana na 31 sierpnia 2022 i ukaże się nakładem wytwórni Agora Muzyka.

Kora jest wieczna i ponadczasowa!

Do dorobku Kory sięga coraz więcej artystów – i to bardzo cieszy! W październiku zeszłego roku Rlph Kamiński wydał album KORA z nowymi wersjami klasycznych utworów artystki w interpretacji wokalisty. W marcu tego roku Natalia Przybysz zaprezentowała projekt Zaczynam się od miłości z utworami śpiewanymi przez artystkę.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Agora Muzyka | Eska Rock | radio Nowy Świat