Nowe hamaki i namioty Tentsile Ocean wykonano z plastiku wydobytego z oceanu

Nowe wiszące schronienia w formie namiotów firmy Tentsile są wykonane z materiałów wykonanych z oceanicznych tworzyw sztucznych.

  • Namiot podwieszany Tentsile Ocean UNA
  • Namiot Podwieszany Tentsile Ocean UNA
  • Hamak Tentsile Ocean

Firma Tentsile zbudowała imponujący podwieszany namiot Tentsile Ocean UNA do spania, który może służyć jako hamak. Najnowsze produkty firmy są szczególnie ekologiczne, ponieważ Tentsile pomaga obozowiczom pozostawić jeszcze mniejszy ślad w krajobrazie dzięki zastosowaniu odzyskanego plastiku oceanicznego. Nowe produkty kempingowe z serii Tentsile Ocean, są wykonane z tkaniny wykonanej w 100% z tworzyw sztucznych wydobytych z zachodniego Pacyfiku i w obu przypadkach są skierowane do samotnych poszukiwaczy przygód szukających przestojów nad ziemią.

Ocean Hammock to klasyczny hamak solo firmy, ale wykonany z pomocą 31 butelek z recyklingu na sztukę. Rozciąga się na długości 3 m (9,8 stopy) i może być zawieszony między drzewami lub dowolnymi solidnymi punktami kotwiczenia. Jest dostępny tylko w kolorze białym, co według Tentsile pozwala uniknąć znacznego marnotrawstwa wody i zanieczyszczeń związanych z farbowaniem chemicznym i waży zaledwie 1,3 funta (590 g), mniej niż kilka puszek z napojami.

Wzorowany na jednoosobowym namiocie nadrzewnym Ocean UNA jest reklamowany jako pierwszy na świecie namiot na drzewo wykonany w 100% z przetworzonego oceanicznego tworzywa sztucznego. KAżda sztuka Tentsile Ocean UNA jest wykonana ze 128 plastikowych butelek pochodzących z recyklingu. Został zaprojektowany tak, aby pomieścić jednego obozowicza i jego sprzęt, namiot na drzewie wykorzystuje ten sam trzypunktowy system kotwiczący, co oryginalny namiot UNA.

Dostępny również tylko w kolorze białym Ocean UNA ma dwuwarstwową podłogę zapewniającą dodatkowe ciepło i chroniącą przed deszczem, aby zapewnić użytkownikom i ich rzeczom suchy komfort. Bagaż i inne rzeczy można zapakować w wewnętrzne siatki lub zewnętrzną podpodłogową siatkę na większe przedmioty – sam namiot waży łącznie 5,1 funta (2,3 kg).

Ekologiczny hamak Ocean i namiot podwieszany Ocean UNA firmy Tentsile
Ekologiczny hamak Ocean i namiot podwieszany Ocean UNA firmy Tentsile

Według firmy Tentsile, która wyceniła hamak Ocean na 90 USD, a namiot Ocean UNA na 349 USD, oba produkty są już dostępne w Stanach Zjednoczonych i będą wysyłane także za granicę za około cztery tygodnie.

Opis elementów Tentsile Ocean UNA
Opis elementów Tentsile Ocean UNA

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Tentsile | New Atlas