Zwiastun „Three Thousand Years of Longing” to kalejdoskop przestróg

Idris Elba i Tilda Swinton zagrali w najnowszym filmie twórcy „Mad Maxa” George’a Millera pod tytułem „Three Thousand Years of Longing”.

W nadchodzącym filmie Three Thousand Years of Longing (z ang. Trzy tysiące lat tęsknoty) George’a Millera kluczem do jak najlepszego wykorzystania magicznych pragnień bez ponoszenia konsekwencji nie jest bycie sprytnym ani próba przechytrzenia starożytnego dżina, który był uwięziony w butelce przez niezliczone wcielenia. Nowy obraz Millera to epicka fantazja oparta na opowiadaniu powieściopisarza A.S. Byatta Dżin w oku słowika (tyt. oryg. The Djinn in the Nightingale’s Eye), który opowiada historię dr Alithei Binnie (Tilda Swinton), samotnej badaczki mitografii, która prawie całkowicie poświęciła się swojej pracy.

Zobacz także: „Suspiria” czyli ciekawość to pierwszy stopień do piekła!

W nowym zwiastunie filmu widzimy Alitheę w drodze do Stambułu zarówno na konferencję, jak i na zakupy na bazarze, gdzie akurat kupuje butelkę z dżinem (Idris Elba). Będąc ekspertem od mitów i legend, Alithea wie, że przystanie na propozycję trzech życzeń do spełnienia przez dżina jest niezawodnym sposobem na nieumyślne zrujnowanie sobie życia. Zamiast tego błaga dżina, aby powiedział jej o ludziach, których zostałyspełnione życzenia w przeszłości.

Wątpliwe, jak niektóre z optyki Three Thousand Years of Longing, fantastyczne efekty wizualne zwiastuna są zarówno uderzające, jak i wystawne – są obiecującymi znakami zdolności filmu do pełnego wykorzystania jego bajkowej zarozumiałości.

Film Three Thousand Years of Longing trafi do kin 31 sierpnia 2022 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MGM | The Verge