FRITZ!Repeater 6000 z Wi-Fi 6 i technologią Mesh

Kolejny poziom Wi-Fi: nowy wzmacniacz sieciowy FRITZ!Repeater 6000 łączy trójzakresowe Wi-Fi 6 z inteligentną technologią Mesh.

Wzmacniacz sieciowy FRITZ!Repeater 6000

Firma AVM, niemiecki producent urządzeń sieciowych, wprowadza na polski rynek nowy wzmacniacz FRITZ!Repeater 6000. To najbardziej zaawansowany model wzmacniacza, który łączy zalety Wi-Fi 6 i inteligentnej technologii Mesh. Dzięki trzem niezależnym interfejsom radiowym i 12 antenom, nowy trójzakresowy repeater jest liderem w klasie urządzeń z Wi-Fi 6, a każda domowa sieć Wi-Fi może wejść na nowy poziom bezprzewodowości.

Przeczytaj również: Router FRITZ!Box 6850 LTE dla korzystających z internetu mobilnego

Nowy wzmacniacz FRITZ!Repeater zapewnia wyjątkowo stabilne połączenie i maksymalny zasięg. Nawet w przypadku wielu aplikacji do strumieniowania multimediów i gier uruchomionych jednocześnie, sieć Wi-Fi zawsze działa płynnie — na przykład, gdy mamy spotkanie online w ramach pracy zdalnej, w tle odtwarza się wideo w jakości 4K, a dzieci uczestniczą w zdalnym nauczaniu.

Przy połączeniu z routerem FRITZ!Box nowy wzmacniacz FRITZ!Repeater 6000 tworzy jednolitą sieć Wi-Fi przy użyciu inteligentnej technologii Mesh. Oznacza to, że nawet w dużych mieszkaniach o skomplikowanej konstrukcji, wszystkie urządzenia są zawsze w optymalny sposób włączone w sieć Wi-Fi, niezależnie czy są to terminale stacjonarne, jak telewizory lub konsole do gier, czy mobilne – jak laptopy i smartfony.

Porty LAN o przepływności 2,5 Gb/s i 1 Gb/s, w które wyposażony jest nowy wzmacniacz, mogą także być wykorzystane do organizacji sprawnej logistyki danych w sieci domowej za pomocą istniejącej sieci ethernet. Wzmacniacz sygnału FRITZ!Repeater 6000 to propozycja firmy AVM umożliwiająca kompleksową, modułową rozbudowę domowej infrastruktury sieciowej za pomocą Wi-Fi o topologii Mesh. W razie potrzeby nowy topowy model wzmacniacza można łatwo zastosować wraz z dotychczasowymi routerami FRITZ!Box, a także z innymi wzmacniaczami AVM np.: FRITZ!Repeater 2400, 1200 czy 600 oraz trójzakresowym FRITZ!Repeater 3000.

Połączenie funkcji zapewniających duży zasięg sieci Wi-Fi: Trzy zakresy radiowe i Wi-Fi 6

Nowy model repeatera ma trzy moduły radiowe – jeden dla pasma 2,4 GHz i dwa dla pasma 5 GHz. Dzięki czterem strumieniom danych, obsługiwanym przez każdy moduł radiowy, FRITZ!Repeater 6000 umożliwia uzyskanie maksymalnej zagregowanej przepływności do 6 Gbit/s: po 2400 Mbit/s na moduł radiowy w paśmie 5 GHz i do 1200 Mbit/s w zakresie 2,4 GHz.

Za pośrednictwem drugiego, dodatkowego pasma 5 GHz wzmacniacz może komunikować się z FRITZ!Box, aby zapewnić wszystkim urządzeniom w sieci Wi-Fi Mesh optymalne warunki komunikacji. Pozostałe dwa zakresy mogą więc obsługiwać transmisję z urządzeniami końcowymi. Standard Wi-Fi 6 wykorzystuje dodatkowo modulację OFDMA. W rezultacie wzmacniacz FRITZ!Repeater 6000 sprawdza się szczególnie w środowiskach, gdzie występuje wiele sąsiadujących sieci Wi-Fi, mogąc bez zakłóceń obsługiwać wiele terminali. Dwa wbudowane porty LAN o przepustowości 2,5 Gb/s oraz 1 Gb/s umożliwiają szybkie włączenie do sieci najnowszej generacji, zgodnego sprzętu sieciowego za pomocą kabla ethernetowego. Szybka transmisja dużych ilości danych, np. z dysku sieciowego NAS do telewizora w sieci domowej, jest możliwa nawet przy dużej rozległości sieci.

Wzmacniacz FRITZ!Repeater 6000 współpracuje również z routerami innych producentów lub routerami od dostawców usług internetowych . Oznacza to, że użytkownicy mogą korzystać z najlepszej sieci Wi-Fi, nawet jeśli nie posiadają routera FRITZ!Box. Technologia Mesh w urządzeniach FRITZ! jest oparta na międzynarodowych standardach i jest zgodna z rozwiązaniami Wi-Fi opartymi na zarządzaniu siecią zarówno przez tryb lokalny jak i w chmurze. Umożliwia to elastyczność centralnego zarządzania produktami FRITZ! w firmach lub przez dostawców usług internetowych.

Szybka i łatwa konfiguracja

Stojąca konstrukcja obudowy wzmacniacza sygnału WiFi umożliwia ustawienie go w dowolnym miejscu domu. Wzmacniacz FRITZ!Repeater 6000 może być łatwo i szybko skonfigurowany i włączony do sieci domowej opartej na urządzeniach FRITZ! za naciśnięciem jednego przycisku. Trójzakresowy repeater automatycznie przyjmuje wszystkie ustawienia z routera FRITZ!Box, takie jak nazwa sieci bezprzewodowej (SSID), hasło, tryb nocny i konfigurację sieci dla gości. Ponadto diody LED we FRITZ!Repeater 6000 wskazują status i jakość połączenia między wzmacniaczem a urządzeniem FRITZ!Box. Aby znaleźć idealne usytuowanie swojego wzmacniacza w topologii Mesh, użytkownicy mogą również skorzystać z aplikacji FRITZ!App WLAN. Dzięki darmowym aktualizacjom inteligentnego systemu operacyjnego FRITZ!OS, repeater dla sieci Mesh – tak, jak wszystkie produkty z tej rodziny – regularnie otrzymuje nowe funkcje i poprawki bezpieczeństwa. 

Dane techniczne

 • Wzmacniacz sygnału sieci bezprzewodowej z obsługą topologii Mesh, z obsługą standardu Wi-Fi 6 
 • Kompatybilny z urządzeniami FRITZ!Box i routerami bezprzewodowymi innych producentów 
 • Wyposażony w trzy moduły radiowe o szybkości do 2400 Mbit/s + 2400 Mbit/s w paśmie 5 GHz (4 x 4) i 1200 Mbit/s w paśmie 2,4 GHz (4 x 4) 
 • Zagregowana szybkość transmisji danych Wi-Fi do 6 Gbit/s. 
 • Wi-Fi z dedykowanym pasmem 5 GHz do połączenia szkieletowego z routerem lub wzmacniaczami 
 • Obsługa Wi-Fi 6 (IEEE 802.11ax) i starszych standardów Wi-Fi (IEEE 802.11ac/n/g/a) 
 • Inteligentne mechanizmy zarządzania siecią takie, jak sterowanie Mesh steering i AP steering, zapewniają optymalną łączność Wi-Fi 
 • Porty LAN 2,5 Gbit/s i 1 Gbit/s 
 • Obsługa nowego standardu szyfrowania WPA3 
 • Łatwe i idealna instalacja w każdym domu dzięki aplikacji FRITZ!App WLAN 
 • Łatwa konfiguracja za naciśnięciem jednego przycisku 
 • FRITZ!OS z dostępem do Wi-Fi dla gości, obsługą trybu nocnego itp. oraz regularnymi aktualizacjami 
 • Sugerowana cena: 268 euro 
 • Gwarancja producenta: 5 lat

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: FRITZ!