Darmowe kursy językowe dla Ukraińców na Babbel

Platforma edukacyjna Babbel uruchamia darmowe kursy językowe dla Ukraińców do nauki niemieckiego, polskiego i angielskiego.

Darmowe kursy językowe dla Ukraińców od Babbel

Platforma do nauki języków online Babbel, której jednym z celów jest budowanie wzajemnego zrozumienia międzykulturowego, wie, jak ważna jest nauka języków obcych dla przesiedlonych społeczności. Dziś firma ogłasza uruchomienie kursów języka ukraińskiego. Kursy te, stworzone zgodnie z najwyższymi standardami jakości Babbel, oferują rodzimym użytkownikom języka ukraińskiego możliwość darmowej nauki niemieckiego, polskiego lub angielskiego w wielokrotnie nagradzanej aplikacji Babbel.

Treść kursów jest odpowiednia dla wszystkich, od początkujących do średniozaawansowanych. Jest dostępna bezpłatnie, co może ułatwić uchodźcom przeniesienie się do Niemiec, Polski i innych krajów. Jako najlepiej sprzedająca się na świecie platforma do nauki języków, Babbel jest gotowy na przyjęcie milionów ukraińskich uczniów. Kursy językowe są dostępne w aplikacji Babbel, którą można pobrać w Apple App Store, Google Play oraz na babbel.com. Kursy są również dostępne za pośrednictwem tej strony, która zawiera dodatkowe oferty dla uchodźców z Ukrainy: ua.babbel.com.

Dla użytkowników języka ukraińskiego uczących się języka angielskiego i niemieckiego, kursy dostępne są na poziomach A1 i B1, od nowicjusza do średnio-zaawansowanego. Obejmują wprowadzenie, podstawowe wyrażenia, zadawanie pytań i opisywanie wydarzeń. Dla osób ukraińskojęzycznych uczących się języka polskiego dostępne są poziomy od A1 do A2, od nowicjusza do początkującego, które obejmują wprowadzenie, wyrażenia potoczne i opowiadanie o życiu codziennym. Kursy te zostały opracowane z zachowaniem rygorystycznych zasad obowiązujących w całej ofercie językowej Babbel, w oparciu o badania naukowe, doświadczenia uczniów i wiedzę dydaktyczną. Kursy dla nowicjuszy będą dostępne od razu, natomiast kursy dla początkujących i średniozaawansowanych ukażą się w ciągu najbliższego miesiąca.

Oprócz kursów językowych, Babbel opracował szereg materiałów dodatkowych, w tym artykuły poradnikowe na temat przyjazdu do Niemiec i Polski, a także słowniczek do nauki języka ukraińskiego dla obywateli krajów przyjmujących. Ponadto Babbel udostępnia przestrzeń biurową dla ukraińskich organizacji humanitarnych w biurze w Berlinie, gdzie centrum wolontariatu oferuje wsparcie w zakresie opieki i zakwaterowania uchodźców, w tym działania na rzecz integracji dzieci, kampanie informacyjne, call-center i organizację dostaw pomocy.

Wszystkie inicjatywy Babbel na rzecz ukraińskich uchodźców można znaleźć tutaj: ua.babbel.com.

Aplikacja mobilna Babbel jest intuicyjna i prowadzi krok po kroku przez każdy etap kursu – mogą z niej korzystać użytkownicy z każdej grupy wiekowej, aby łatwo zapamiętywać słowa i uczyć się prawidłowej wymowy. Miłej nauki!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Babbel