„Dom z papieru: Korea” od 24 czerwca na Netfliksie

Akcja tego nowego serialu osadzona jest w Korei, w fikcyjnym Wspólnym Obszarze Gospodarczym powstałym w wyniku unifikacji Półwyspu Koreańskiego.

Dom z papieru: Korea (Netflix, 2022)

Filmy o brawurowych napadach nigdy nie wychodzą z mody dzięki emocjom i niespodziankom, które czekają widzów podczas próby zdobycia upragnionego skarbu. W przypadku składającej się z sześciu odcinków pierwszej części serialu Dom z papieru: Korea, której premiera zaplanowana jest na 24 czerwca, podczas akacji bohaterowie będą nawet nosić maski inspirowane skarbami. Nowy plakat zapowiadający ten pełen akcji serial przedstawia tradycyjną koreańską maskę hahoe. Jest to idealny element stylistyki wizualnej koreańskiego remake’u „Domu z papieru” — serialu, który skradł serca widzów z całego świata i zyskał grono oddanych fanów. Słynnym elementem tego hiszpańskiego serialu były noszone przez bohaterów maski z podobizną Salvadora Dalego.

Przeczytaj także: „Dom z papieru” powraca 3 września z 1. połową 5. części

Maska Dalego pojawiła się nawet we wcześniej opublikowanej zapowiedzi tytułu, w której Profesor (Yoo Ji-tae) — będący mózgiem całej operacji —  zastanawia się, którą maskę wybrać. Jego decyzja nie została pokazana w zwiastunie, co doprowadziło do spekulacji wśród fanów.

Dziś wreszcie poznajemy odpowiedź — na plakacie zapowiadającym premierę widnieje maska hahoe o dużym, pustym uśmiechu. Jednak plamy krwi widoczne z boku tej białej maski przywodzą na myśl pytanie, jakie śmiertelnie niebezpieczne zwroty akcji czekają nas podczas tego zuchwałego skoku.

Akcja tego nowego serialu osadzona jest w Korei, w fikcyjnym Wspólnym Obszarze Gospodarczym powstałym w wyniku unifikacji Półwyspu Koreańskiego. Oprócz tego ciekawego i oryginalnego miejsca akcji w serialu zobaczymy wspaniałą obsadę, w skład której wchodzą: Professor (Yoo Ji-tae), Berlin (Park Hae-soo), Tokio (Jun Jong-seo), Moskwa (Lee Won-jong), Denver (Kim Ji-hun), Nairobi (Jang Yoon-ju), Rio (Lee Hyun-woo), Helsinki (Kim Ji-hoon) oraz Oslo (Lee Kyu-ho). 

Dom z papieru: Korea – część 1 to pierwszy koreański hit, który zadebiutuje już 24 czerwca 2022 roku w serwisie Netflix.

  • Reżyseria: Kim Hong-sun
  • Scenariusz: Ryu Yong-jae, Kim Hwan-chae i Choe Sung-jun
  • W rolach głównych: Yoo Ji-tae (Professor), Kim Yunjin (Seon Woojin), Park Hae-soo (Berlin), Jun Jong-seo (Tokio), Lee Won-jong (Moskwa), Park Myung-hoon (Cho Youngmin), Kim Sung-o (Cha Moohyuk), Kim Ji-hun (Denver), Jang Yoon-ju (Nairobi), Lee Joobeen (Yun Misun), Lee Hyun-woo (Rio), Kim Ji-hoon (Helsinki), Lee Kyu-ho (Oslo) i inni.
  • Produkcja: BH Entertainment i Zium Content
  • Dystrybucja: Netflix

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix Polska