Koszący Willow X ma ramiona do wyrywania chwastów i zbierania warzyw!

Zewnętrzny robot ogrodowy Willow X może kosić trawnik i usuwać chwasty, a dzięki androgenicznym ramionom może też zbierać warzywa.

Robot Willow X od EEVE

Firma EEVE przyjmuje zamówienia na Willow X – robota do użytku zewnętrznego, który może wykonywać takie prace jak: koszenie trawnika, odchwaszczanie oraz zbieranie owoców i warzyw. Urządzenie jest wciąż w fazie rozwoju i ma trafić do sprzedaży w 2024 roku. Dwa ramiona i kamera 4K na maszynie pomagają mu wykonywać różnorodne skomplikowane zadania. Koncepcja robota EEVE została po raz pierwszy zaprezentowana w 2021 roku, bazując na projekcie pierwszego urządzenia Willow.

Sprawdź też: Wspinający się po ścianach robot HB1

Firma przyjmuje teraz zamówienia w przedsprzedaży na gadżet inteligentnego domu, który ma zostać wysyłany dopiero w 2024 roku. Robot ma ramiona, które pomagają mu wykonywać szereg zadań, i może przenosić przedmioty. Innym potencjalnym zastosowaniem urządzenia jest zbieranie śmieci, co zostało ostatnio pokazane na filmie na YouTubie. Według EEVE, Willow X ma możliwości sztucznej inteligencji i kamerę 4K, które pomagają wykrywać obiekty i unikać przeszkód.

Willow X może wytrzymać do sześciu godzin między ładowaniami, a Willow X Pro do ośmiu godzin. Inne funkcje gadżetu obejmują autonomiczną nawigację, wykrywanie deszczu i możliwość wspinania się po zboczach o nachyleniu do 25% dla modelu standardowego i 35% dla modelu Pro.

Możesz już teraz zamówić robota Willow-X i Willow-X Pro w przedsprzedaży w obniżonych cenach, odpowiednio: 3990 USD i 4690 USD. Po okresie przedsprzedaży ceny wzrosną do 4200 USD za model standardowy i 4900 USD za model Pro. Urządzenia dostępne są w kolorze białym, srebrnym i złotym.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: target=”_blank” rel”nofollow”>EEVE | Notebookcheck