Aktualizacja 1A301 dla AirTaga

Firma Apple wydała dzisiaj nową aktualizację oprogramowania układowego dla trackerów AirTag z numerem kompilacji 1A301.

AirTag firmy Apple

Nie ma słowa o tym, jakie nowe funkcje może dodać uaktualnione oprogramowanie układowe w tym momencie, ponieważ Apple nie dostarczyło informacji o wydaniu 1A301 (1.0.301). Nie można wymusić aktualizacji AirTaga, ponieważ jest to coś, co odbywa się bezprzewodowo za pośrednictwem podłączonego iPhone’a. Aby upewnić się, że aktualizacja się odbędzie, możesz umieścić AirTaga w zasięgu swojego iPhone’a, ale musisz poczekać, aż oprogramowanie układowe zostanie uruchomione na twoim urządzeniu.

Przeczytaj także: Aktualizacja 1.0.291 oprogramowania dla AirTaga

Możesz sprawdzić aktualną wersję oprogramowania AirTag za pomocą aplikacji Znajdź. Wystarczy dotknąć zakładki Przedmioty, wybrać AirTag, a następnie dotknąć ikony baterii pod nazwą urządzenia, aby wyświetlić wersję oprogramowania układowego.

Warto zauważyć, że Apple planuje dostarczać to oprogramowanie sukcesywnie, więc nie wszyscy od razu go zobaczą. Tylko 1% użytkowników AirTagów otrzyma aktualizację dzisiaj, 10% 3 maja, 25% 9 maja a w pełni będzie dostępny dla wszystkich 13 maja 2022 roku.

Ta rozłożona w czasie dystrybucja wydania pozwala firmie Apple upewnić się, że aktualizacja oprogramowania układowego działa zgodnie z przeznaczeniem, zanim zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MacRumors