Google wydało apkę ułatwiająca przejście na Androida

Niepubliczna aplikacja „Przejdź na Androida” na iOS-a jest już dostępna do pobrania i pomoże użytkownikom iPhone’ów przejść na Androida.

„Przenieś na Androida” - aplikacja firmy Google

Firma Google po cichu wydała bezpłatną aplikację na iOS-a, która pomoże Ci łatwo przenieść dane z iPhone’a na urządzenie z Androidem. Aplikacja Przejdź na Androida (ang. Switch To Android) działa bezprzewodowo, co oznacza, że ​​nie musisz się martwić o połączenie dwóch telefonów za pomocą kabla.

Zgodnie z opisem w sklepie App Store aplikacja Google Przejdź na Androida pomaga łatwo i bezpiecznie przenieść najważniejsze rodzaje danych – zdjęcia, filmy, kontakty i wydarzenia w kalendarzu – na nowe urządzenie z Androidem bez denerwujących kabli.

Ta lista nie zawiera wiadomości, więc wygląda na to, że aplikacja nie będzie mogła ich przenieść, chociaż przeprowadzi Cię przez proces wyłączania iMessage, aby nie przegapić SMS-ów od znajomych i rodziny. Aplikacja prosi o serię uprawnień, które są niezbędne, aby dane z iPhone’a mogły zostać przeniesione na urządzenie z Androidem.

9to5Google twierdzi, że jest to aplikacja niepubliczna i wydaje się, że tak jest, ponieważ nie można jej znaleźć podczas przeszukiwania w sklepie App Store na iPhonie. Możesz jednak pobrać już teraz, korzystając z poniższego przycisku do sklepu App Store.

Jeśli chcesz zorientować się, jak aplikacja będzie działać w praktyce, obejrzyj praktyczny film przygotowany przez serwis 9to5Google:

Od 2015 roku Apple oferuje podobną aplikację o nazwie „Przenieś do iOS”, która pomaga użytkownikom w migracji z Androida na iPhone’a. Możesz ją pobrać ze sklepu Google Play, klikając na poniższy przycisk.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Google | 9TO5Google