Google One VPN dostępny na iPhone’ach

Dobra wiadomość dla użytkowników iOS-a, którzy korzystają z usług Google’a – Google One VPN jest dostępny dla subskrybentów Premium także na iPhone’ach.

Google One VPN na iPhonie

Po tym jak Google obiecało w październiku zeszłego roku, usługa VPN, która jest dołączana do subskrypcji Google One Premium, jest wreszcie dostępna na iPhone’ach. Chociaż sieć VPN dostarczana przez Google jest dostępna na platformie od miesięcy za pośrednictwem usługi komórkowej Google Fi, dzisiejsza aktualizacja oznacza, że ​​każdy, kto płaci za 2 TB lub więcej przestrzeni dyskowej w Google One, powinien teraz również otrzymać VPN dla swojego telefonu.

VPN jest dostępny dla użytkowników w 18 krajach (ale nie w Polsce), w tym w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Meksyku. Użytkownicy iPhone’a mogą być zaznajomieni z ideą ulepszonego planu przechowywania, który zapewnia również sposób na zachowanie prywatności ruchu IP i przeglądania internetu — Apple włączyło usługę Przekazywanie prywatne (Private Relay) do wszystkich swoich płatnych planów iCloud.

Jednak dla właścicieli iPhone’ów, którzy bardziej wolą usługi Google’a niż Apple’a, VPN jest miłym dodatkiem. Usługa ma jedno główne zastrzeżenie — nie będziesz w stanie uzyskać adresu IP w innym kraju, potencjalnie odblokowując różne programy usług przesyłania strumieniowego. Chociaż istnieją inne usługi VPN, które wykorzystują tę funkcję jako jeden z głównych punktów sprzedaży, nie jest to coś, co można uzyskać dzięki ofertom Google’a lub Apple’a.

Google wspomina również o niektórych funkcjach dodanych do VPN dla użytkowników Androida w swoim poście na blogu, w tym o funkcji „bezpiecznego odłączania”, która wyłącza dostęp do internetu, jeśli zostaniesz odłączony od VPN-a. Wspomina również, że możesz ustawić niektóre aplikacje tak, aby omijały VPN, jeśli używasz go na Androidzie.

Google One VPN na iOS-a

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | The Verge