HBO Max na Apple TV z nowymi funkcjami i poprawkami

WarnerMedia ogłosiła dzisiaj, że w ciągu najbliższych kilku tygodni będzie wprowadzać odnowioną aplikację HBO Max dla Apple TV.

HBO Max na Apple TV

Według serwisów Variety i The Streamable nowa aplikacja pod systemem tvOS zapewnia bardzo potrzebne ulepszenia wydajności i stabilności. Zaktualizowana aplikacja ma wyglądać podobnie do oryginalnej wersji, ale będzie zawierać nowy widok ekranu głównego z przewijanym banerem (tzw. karuzela), nowy „tryb binge” z możliwością pomijania napisów i automatycznego przechodzenia do następnego odcinka serii oraz uproszczoną rejestrację i logowanie do konta.

Nowa aplikacja zapewni również użytkownikom nową funkcję dostępną pod zdjęciem profilowym, która pozwali użytkownikom edytować i sortować listy „Moja lista” i „Oglądaj dalej”.

Dyrektor WarnerMedia, Sarah Lyons, powiedziała, że ​​oryginalna aplikacja HBO Max dla Apple TV została zbudowana na tej samej podstawie kodu, co istniejące aplikacje HBO GO i HBO Now, aby szybciej wprowadzić aplikację na rynek, ale doświadczenie użytkowników było gorsze i doprowadziło do powszechnych skarg dotyczących użyteczności. Nowa aplikacja HBO Max dla tvOS jest oparta na wieloplatformowej technologii You.i, którą WarnerMedia nabyła w grudniu 2020 roku.

Nowa aplikacja ma się nie zawieszać jak poprzednia i oferować lepszą nawigację. Po otwarciu aplikacji pojawia teraz animowane logo HBO Max i dźwięk – podobnie jak w serwisie Netflix. Dopiero po chwili pojawia się lista z profilami użytkowników.

Ogólnie rzecz biorąc, nowa aplikacja HBO Max na Apple TV jest bardziej zbliżona do tej netfliksowej, jeśli chodzi o czas ładowania i nawigację. Zaktualizowana aplikacja HBO Max zostanie całkowicie udostępniona w przyszłym tygodniu w sklepie App Store, więc w tym momencie odnowiona wersja może nie być dostępna od razu dla wszystkich użytkowników ze wszystkich krajów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MacRumors