WWDC22 online rozpocznie się 6 czerwca!

Zapisz sobie w kalendarzu, że tegoroczna konferencja dla programistów Apple’a – WWDC 2022 odbędzie się online 6 czerwca 2022 roku.

WWDC22 Apple - call to code.

Tegoroczna edycja konferencji Apple Worldwide Developers Conference 2022 rozpocznie się 6 czerwca 2022 roku. Firma Apple obiecała, że podczas wydarzenie zaprezentuje najnowsze innowacje w nadchodzących uaktualnieniach systemów iOS 16, iPadOS 16, macOS 13, watchOS 9 i tvOS 16 — jest to już tradycyjny moment, aby zaprezentować kolejne ważne aktualizacje dla własnych systemów operacyjnych.

WWDC22 będzie odbywało się tylko online dla większości ludzi, ale kilku szczęśliwców–programistów i studentów będzie mogło obejrzeć przemówienie na żywo w Apple Park.

Począwszy od pierwszej konferencji WWDC w 1983 roku firma Apple wykorzystuje swoje coroczne wydarzenie, aby zaprezentować deweloperom swoje nadchodzące technologie. Czasami firma z Cupertino ujawnia nowy sprzęt, ale nadchodzące wersje systemów iOS, macOS i inne ulepszenia oprogramowania zwykle kradną całe show. W związku z tym WWDC oferuje najbardziej przejrzysty oficjalny obraz tego co Apple planuje w dziedzinie oprogramowania.

„WWDC22 zaprasza programistów z całego świata do wspólnego zbadania, jak wcielić w życie swoje najlepsze pomysły i przesunąć granice tego, co jest możliwe” – powiedziała Susan Prescott, wiceprezes Apple ds. relacji z programistami na całym świecie, w dzisiejszym komunikacie prasowym. „Uwielbiamy spotykać się z naszymi programistami i mamy nadzieję, że wszyscy nasi uczestnicy odejdą z uczuciem energii dzięki swoim doświadczeniom”.

Konferencja dla deweloperów rozpocznie się w poniedziałek 6 czerwca i potrwa pięć dni – do piątku 10 czerwca 2022 roku. Wirtualne uczestnictwo jest bezpłatne dla wszystkich zarejestrowanych deweloperów Apple’a.

Jak wziąć udział osobiście w WWDC22?

Zazwyczaj tysiące programistów gromadzą się w San Francisco Bay Area, aby mieć rzadką okazję osobiście uczyć się od pracowników Apple’a. Jednak ze względu na pandemię COVID-19 ostatnie dwie konferencje dla programistów Apple’a odbyły się wyłącznie online.

To się zmienia w 2022 roku. Poniekąd. Apple zorganizuje specjalny dzień dla programistów i studentów w Apple Park w poniedziałek 6 czerwca, podczas którego będą mogli oni obejrzeć przemówienie WWDC22 i prezentacje State of the Union. Ale nawet ci nieliczni szczęśliwcy nie zobaczą przemówienia na żywo — będą oglądać nagranie razem, w tym samym czasie, co społeczność internetowa.

Liczba miejsc będzie ograniczona, a szczegółowe informacje o tym, jak zgłosić się do udziału, zostaną wkrótce udostępnione w witrynie i aplikacji Apple Developer.

Ale reszta WWDC 2022 będzie się odbywała całkowicie online. Obejmuje to sesje informacyjne, laboratoria edukacyjne i saloniki cyfrowe.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | Cult of Mac