Co potrafi robot 2 w 1 yeedi vac hybrid?

Sprawdź możliwości inteligentnego robota sprzątającego yeedi vac hybrid, który sam odkurza i mopuje podłogi.

TEST robota sprzątającego yeedi vac hybrid

Należący do najnowszej linii robotów sprzątających yeedi vac hybrid to inteligentny robot sprzątający, który posiada funkcję odkurzania i mopowania. Technologia mapowania wizualnego i czujnik śledzenia podłogi mapują powierzchnię, dzięki czemu robot omija przeszkody i ściany, prowadząc robota yeedi przez cały proces sprzątania – bez udziału użytkownika.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom robot radzi sobie nawet w ciemności, więc spokojnie może sprzątać nasz dom, podczas gdy śpimy lub pod naszą nieobecność.

Firma yeedi po raz kolejny udowadnia, że za niewielkie pieniądze można mieć bardzo dobry sprzęt sprzątający, który wyręczy nas w jednej z najbardziej znienawidzonej czynności w domu jaką, zaraz po wyrzucaniu śmieci, jest odkurzanie i mycie podłóg!

Co wyróżnia robota sprzątającego yeedi vac hybrid, jak nim sterować oraz jak radzi sobie z odkurzeniem całego mieszkania? Dowiesz się w daldszej części naszej recenzji.

Na skróty

Przejdź do interesującej Cię sekcji, klikając na poniższe odnośniki:

cechy

Najważniejsze funkcje yeedi vac hybrid

Zaawansowany robot odkurzający 2 w 1 z funkcją odkurzania i mopowania.

2 w 1

odkurza i mopuje omijając przeszkody napotkane na swojej drodze

2500 Pa

maksymalne podciśnienie ssania to 2500 Pa, w połączeniu z czujnikami i rozpoznawaniem dywanów daje idealne efekty

110 minut

czas pracy bezprzewodowej to prawie 2 godziny odkurzania, dzięki baterii o pojemności 2600 mAh

aplikacja

zdalne starowanie za pomocą w pełni funkcjonalnej aplikacji mobilnej yeedi w języku angielskim

sprzątanie

Jak sprząta i działa?

Pierwsze uruchomienie, dokładność sprzątania, wydajność i hałas.

Moc ssania 2500 Pa zapewnia wystarczającą moc, aby dobrze odkurzać dywany. To samo dotyczy wszystkich robotów próżniowych: dywany z krótkim włosiem nie stanowią żadnego problemu, natomiast w przypadku dywanów z wysokim włosiem robot bardzo często się plącze – tutaj trzeba odkurzać ręcznie. W aplikacji można łatwo tworzyć strefy, które odkurzacz ominie – to doskonała opcja dla osób, które mają długowłose dywany. Można także dzielić pokoje, rysować wirtualne ściany i nie tylko, ale o opcjach aplikacji przeczytasz poniżej.

yeedi vac hybrid - wykrywanie dywanów i tworzenie stref
Funkcja wykrywania dywanów i tworzenie stref do ominięcia

Szczotka główna wykonana jest ze sztucznego włosia, co ułatwia jej czyszczenie dywanów. Minusem jest to, że mogą się w nią zaplątywać włosy i nitki, ale rzadko trzeba wyjmować szczoteczkę, aby czyścić ją ręcznie.

Odkurzanie i mopowanie

Robot inteligentnie porusza się po domu i wykrywa przeszkody za pomocą licznych czujników. Ponieważ nie ma tu zainstalowanej kamery, na podłodze nie powinny znajdować się kable ani małe przedmioty, ponieważ nie zawsze są one rozpoznawane przez robota. Jeśli chcesz całkowicie wyczyścić całe mieszkanie, powinieneś najpierw upewnić się, że podłoga jest względnie uprzątnięta z potencjalnie „zaczepnych” elementów, takich jak kable, ładowarki, sznurki od rolet itp.

Yeedi vac hybrid odkurzanie i mopowanie

Siła ssania jest bardzo dobra, szkoda tylko, że producent zdecydował się na montaż tylko jednej szczotki bocznej – poprzednie modele miały dwie po obu stronach, na przykład poprzednia generacja yeedi 2 hybrid. Jedna szczotka jest obecnie standardem w robotach sprzątających, ale według mnie z dwoma sprzątał dokładniej.

Po zakończonym czyszczeniu robot wraca na stację. Jeśli pojemnik na kurz jest pełny trzeba go ręcznie opróżnić – pomoże w tym dołączona mini szczoteczka z zaczepem do wyciągania nitek. Z doświadczenia wiem, że pojemnik należy opróżniać maksymalnie po drugim odkurzaniu, aby wydajność robota była jak najlepsza.

Yeedi vac hybrid współpracuje ze stacją samoopróżniającą yeedi, która sprzedawana jest oddzielnie lub w zestawie jako yeedi vac station. Korzystając z tej stacji, robot yeedi może samodzielnie opróżniać pojemnik na kurz.

Sama komora na kurz w robocie ma 420 mililitrów, a zbiornik na wodę mieści 240 mililitrów. Jeśli mop jest przymocowany do robota, jest dociskany do podłogi, aby zapewnić jak najdokładniejsze czyszczenie. W zależności od ustawionej ilości wody, yeedi vac hybrid przetrze i odkurzy jednocześnie całe mieszkanie. Jak zwykle powtarzam, że to przecieranie na mokro przez roboty hybrydowe nie będzie nigdy dorównywało prawdziwemu mopowaniu, jest to natomiast doskonała alternatywa, jeśli nie mamy czasu i chcemy odświeżyć posadzki. Robot nie ma czujników stopnia zabrudzenia, więc należy pamiętać, że zaschnięty brud lub mocno zabrudzone podłogi nie zostana dokładnie wyczyszczone „mopem”, a rozlane płyny mogą zostać jeszcze bardziej rozmazane!

Jeśli podłoga jest tylko zakurzona wycieranie na mokro jest dość dokładne i czuć, że podłoga została odświeżona, a nie tylko odkurzona. Funkcja wycierania nie zastępuje ręcznego wycierania, ale jest miłym dodatkiem.

Budowa yeedi vac hybrid
Elementy mechanizmów i umiejscowienie szczotki głównej w yeedi vac hybrid

Czas pracy

Dzięki baterii 2600 mAh robot może pracować do 110 minut na jednym ładowaniu – w moim przypadku poradził sobie doskonale w 30 minut dla podłogi o powierzchni 30 m². Jeśli czyszczenie nie zostanie ukończone, bo robot się rozładuje, to wróci on do stacji dokującej, naładuje się, a następnie będzie kontynuował czyszczenie. W aplikacji możesz oczywiście tworzyć odpowiednie harmonogramy sprzątania i uzyskiwać dostęp do dodatkowych ustawień.

aplikacja

Aplikacja yeedi

Odkurzacz obsługiwany jest przez aplikację yeedi na iOS-a i Androida.

Aplikacja mobilna Yeedi znacznie ułatwia sterowanie robotem i planowaniem jego pracy. Po sparowaniu robota z aplikacją, można wygodnie sterować odkurzaczem z dowolnego miejsca. W aplikacji można włączyć rozpoczęcie sprzątania, po którym zostanie wygenerowana również mapa domu. Jest to dość prosta mapa, a użyte kolory ułatwiają identyfikację pomieszczeń.

PO zmapowaniu naszego domu lub mieszkania możemy nazwać rozpoznane pomieszczenia i wyznaczyć własne strefy, do których robot może mieć zakaz wstępu. Ta funkcja przydaje się w sytuacjach, gdy z jakichś powodów chcemy pominąć dany obszar podczas zaplanowanego sprzątania.

W odkurzaczu można przechowywać tylko jedną mapę na raz, więc jeśli masz wiele pięter, które wymagają czyszczenia, musisz albo wyczyścić mapę za każdym razem, albo zaakceptować, że przez aplikację możesz posprzątać tylko jeden poziom.

Tworzenie mapy mieszkania - yeedi vac hybrid

Apka pozwala wybrać jedną z 3 dostępnych mocy czyszczenia. Z własnych testów wiem, że Max jest najlepszą opcją, ale możesz trochę poeksperymentować, aby znaleźć ustawienie, które będzie odpowiadało Twoim preferencjom. Jeśli wybierzesz niższy poziom, to możesz włączyć dodatkowe ustawienie automatycznej aktywacji maksymalnej mocy po wykryciu przez robota dywanu. Można ustawić także ilość wody, którą robot ma użyć podczas sprzątania.

Jeśli nie chcesz korzystać z aplikacji lub ręcznego sterowania, można obsługiwać go także głosowo za pomocą asystenta głosowego – Amazon Alexa i Asystenta Google.

Aplikacja yeedi

Dzięki aplikacji mobilnej yeedi robot będzie sprzątał tak jak będziesz chciał – szybko i łatwo zapanujesz nad sprzątaniem z kanapy lub każdego innego dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Robot współpracuje także z Alexą i Asystentem Google’a.

 • sprzątanie strefowe
 • strefa zakazana
 • sprzątanie punktowe
 • kontrola przez apkę
 • sprzątanie obszaru
 • wirtualna granica
 • planowanie
 • zapisywanie mapy
 • użycie akcesoriów
 • instrukcje
 • sterowanie głosem
 • aktualizacje firmware’u

Aplikację yeedi pobierzesz bezpłatnie na urządzenia z systemami iOS (iPhone) i Android ze sklepów App Store i Google Play:

specyfikacja

Specyfikacja techniczna

Najważniejsze parametry i funkcje robota yeedi vac hybrid.

średnica robota35 cm
wysokość robota7,7 cm
waga5,18 kg
nawigacjaVisual SLAM
typ połączeniaWi-Fi b/g/n 2,4 GHz
filtrHepa
akumulatorlitowo-jonowy
do 110 min pracy na jednym ładowaniu
czas pełnego naładowania 270 min
moc ssąca2500 Pa
poziom hałasurobot ok. 65 dB
czujnikiantykolizyjny, krawędzi, odległości, przeciążenia, przeszkód (do 9 mm), schodów, wykrywanie dywanów
wirtualne ścianymożliwość ustawiania w aplikacji
automatyzacjeautomatyczne sprzątanie lub manualne
pojemnik na kurz0,42 litra, zmywalny
pojemnik na wodę0,24 litra
funkcjemopowanie, odkurzanie, sprzątanie miejscowe (SPOT), automatyczny powrót do bazy, wirtualna ściana, programator pracy, automatyczne wyłączenie, zdalne sterowanie
aplikacja mobilnayeedi w języku polskim, na urządzenia z systemami Android i iOS
yeedi vac hybrid robot odkurzająco-mopujący 2 w 1

Co w opakowaniu?

 • robot sprzątający yeedi vac hybrid,
 • stacja dokująca,
 • z zasilaczem, szczotka boczna,
 • nakładka do mopowania, którą można wyprać,
 • płyta nakładki do mopowania,
 • instrukcja obsługi.
nasza ocena

Podsumowanie

Czy warto kupić ten model robota sprzątającego?

Polecane przez mobiRANK.pl (sticker small)

Robot yeedi vac hybrid wykonuje dobrą robotę i z pewnością zadowoli tych, którzy nie chcą wydawać dużo pieniędzy na super robota odkurzającego i mopującego podłogę. Yeedi oferuje świetny stosunek jakości do ceny. Oprócz kilku dodatkowych funkcji, które są dostępne tylko w bardzo drogich urządzeniach, yeedi jest niezawodnym codziennym pomocnikiem, który automatycznie utrzymuje dom w czystości.

Warto zwrócić uwagę na to, że jest to jeden z najniższych na rynku robotów odkurzających, który mierzy zaledwie 7,7 mm – dzięki temu zmieści się nawet pod niskimi szafkami czy kaloryferami. Sam mam takie miejsce w domu, gdzie tylko yeedi się zmieści.

Producent bardzo często organizuje specjalne zniżki i promocje na większość modeli swoich robotów odkurzających, więc warto kupić go, gdy pojawi się taka okazja. Jeśli zainteresował Cie ten model, to teraz możesz go kupić o 15% taniej na Allegro (link do oferty znajdziesz w sekcji poniżej).

 • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • bardzo dobra wydajność i dokładność odkurzania
 • jest to jeden z najniższych robotów – wysokość zaledwie 7,7 mm
 • mapa mieszkania i możliwość wyboru obszarów
 • możliwość stawiania wirtualnych ścian
 • funkcja mopowania
 • jedna szczotka boczna, poprzednie modele miały dwie – i taką konfigurację wolałem :)
 • aplikacja może przechowywać tylko jedną mapę, co może być problemem w przypadku domów piętrowych

NASZA OCENA

8★

w 10-stopniowej skali (8/10)

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące użytkowania tego robota, napisz do mnie, zadaj pytanie w komentarzu lub odwiedź stronę producenta.

cena

Dostępność i cena

Gdzie i za ile kupić robota yeedi vac hybrid w Polsce?

yeedi vac hybrid i smartfon z aplikacją yeedi

yeedi vac hybrid

od973,00 zł

stan na 2 kwietnia 2022 r.

Jeśli kupisz to urządzenie za pośrednictwem powyższego linku,
otrzymamy niewielką prowizję.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

opracowanie własne | artykuł partnerski