Wymyślił przystawkę do odkurzania i sortowania LEGO

Matty Benedetto wymyślił prostą, ale genialną przystawkę próżniową z filtrem, która zasysa i sortuje klocki LEGO z podłogi.

Zbieracz klocków LEGO
Zbieracz klocków LEGO | Matty Benedetto (Unnecessary Inventions)

Podłoga usiana klockami LEGO to pole minowe o północy dla rodziców, ale YouTuber Matty Benedetto z Unnecessary Inventions zaprojektował i wydrukował w 3D przystawkę Shop Vac, która umożliwia odkurzanie i automatyczne sortowanie klocków według rozmiaru.

Matty Benedetto uczynił z siebie gwiazdę mediów społecznościowych swoim nawykiem „rozwiązywania problemów, które tak naprawdę nie istnieją, poprzez tworzenie produktów, o które nikt nie prosi”. Ale od czasu do czasu, oprócz odwróconych słuchawek, które pozwalają zrelaksować się w niemal całkowitej ciszy, oraz wieloosiowych gimbali montowanych na głowie, zaprojektowanych tak, aby umożliwić oglądanie filmów na telefonie podczas joggingu, przypadkowo wymyśla coś, co może się przydać.

Takim wynalazkiem jest przystawka próżniowa do sortowania LEGO, inspirowana fragmentem z The Office. Jest to seria cylindrów z zatrzaskiem magnetycznym, z krążkami filtracyjnymi pomiędzy nimi, zaprojektowanymi tak, aby najmniejsze kawałki przechodziły aż do dna pojemnika, a większe osadzały się w warstwach o zróżnicowanej wielkości. Więc kiedy masz do czynienia z podłogą pełną luźnych klocków, możesz je po prostu zassać.

Na pewno są ludzie, którzy sortują swoje klocki LEGO – sam znam takich (sic!) – ale nie jestem od tego aby to osądzać i krytykować – w pełni rozumiem i szanuję! Warto jednak zwrócić uwagę na kilka oczywistych problemów związanych z podejściem Benedetto. Po pierwsze, nie zaprojektował głowicy próżniowej – trzeba żmudnie zbierać klocki z otwartą dyszą. Wygląda na to, że trwa to wieki, a on sam przyznaje, że tworząc ten film, nakręcił więcej klocków niż w jakimkolwiek innym momencie swojego życia.

Po drugie, jak to delikatnie ująć… ten eksperyment musi być jeszcze rzetelnie dopracowany, ponieważ pod koniec filmu pokazuje swoje postępy z kilkoma ładnie posortowanymi elementami i niektórymi z górnej warstwy filtra, które są zbyt duże (ten zielony…), aby mogły zmieścić się w wężu odkurzacza… Więc nie oszukuj Matty! No dobra, chyba że ktoś ma przemysłowy sprzęt, to może się uda?

Posortowane klocki LEGO w przystawce
Posortowane klocki LEGO w przystawce | Unnecessary Inventions

To rozwiązanie może nie być zadowalające dla fanów LEGO, którzy dokładnie sortują swoje klocki – ale z pewnością ucieszy ono rodziców, którzy szybko chcą posprzątać klocki swoich dzieci – Ci co nadepnęli na klocki LEGO wiedzą o czym mowa!

Mimo niedoskonałości jest to dobra zabawa, a jedno, co z pewnością można powiedzieć o Benedetto, to to, że w 99 procentach się sili, aby wymyślić dobre rozwiązania, bez względu na to, jak okropny jest 1% inspiracji stojących za tymi wynalazkami.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Unnecessary Inventions | New Atlas