Podaruj drona, aby chronić ukraińskich cywilów

Jeśli chcesz pomóc chronić ukraińskich cywilów podczas rosyjskiej inwazji, możesz dofinansować drony obserwacyjne.

Skylum: Become Ukraine's Guardian Angel

Wśród różnych wezwań o pomoc w imieniu Ukrainy podczas rosyjskiej inwazji, firma programistyczna Skylum zaoferowała możliwość podarowania drona inwigilacyjnego, który mógłby pomóc chronić ukraińskich cywilów przed zniszczeniami wojennymi.

Firma Skylum z siedzibą w Bellevue w Waszyngtonie, produkująca oparte na sztucznej inteligencji oprogramowanie do edycji zdjęć Luminar na komputery Mac i PC, została założona jako Macphun Software na Ukrainie w 2009 roku.

Wpis na blogu Skylum — zatytułowany „Ukraina prosi o pomoc. Za pomocą dronów możemy chronić cywilów” (oryg. Ukraine asks for your help. We can protect civilians with drones) — podkreślał niemilitarne wykorzystanie wszelkich podarowanych dronów, przeznaczonych wyłącznie do inwigilacji. „Możesz pomóc Ukraińcom chronić się, ponieważ twój dron zapewni zdjęcia sytuacji na ziemi w czasie rzeczywistym” — informuje Skylum w swoim poście opublikowanym na blogu w miniony czwartek.

„Przekaż swojego drona, abyśmy mogli zapewnić bezpieczeństwo ukraińskim obywatelom” – czytamy. „Twój dron pozostanie nieuzbrojony i będzie używany wyłącznie do celów inwigilacyjnych”.

W poście pominięto jednak szczegóły dotyczące sposobu rozmieszczenia dronów w Ukrainie.

Więcej z wpisu na blogu Skylum:

Teraz, gdy Rosja najechała Ukrainę i próbuje zniszczyć wszystko, za czym opowiada się zespół Skylum, prosimy naszych przyjaciół fotografów o wsparcie.

Możesz pomóc Ukraińcom chronić się, ponieważ Twój dron zapewni zdjęcia sytuacji na ziemi w czasie rzeczywistym. Nasi obrońcy mogą działać szybciej i bardziej zdecydowanie za pomocą dronów oraz zapewniać lepsze bezpieczeństwo cywilom dzięki uprzednim ostrzeżeniom o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Twój dron będzie ratował życie!

Trzeba zakończyć tę nieuzasadnioną wojnę w środku Europy, a ty możesz wnieść swój wkład. Podziel się tymi informacjami ze swoją społecznością dronów i w mediach społecznościowych.

Drony, które możesz przekazać

Wpis na blogu Skylum wskazuje, że potrzebne są następujące drony:

  • DJI Mavic 2 Zoom
  • DJI Dron Mavic 2 Enterprise Dual
  • Autel Evo 2
  • DJI Air 2S
  • DJI Mavic Air 2
  • DJI Mavic 2 Pro
  • DJI Mini

Następnie post zawiera kontakt, aby uzyskać więcej informacji na temat darowizn, w tym gdzie wysłać sprzęt:

„Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Sabiną Iliasovą z zespołu Skylum pod adresem sabina@skylum.com” – napisano w poście. „Udzieli ci dalszego wsparcia i informacji o adresie dostawy”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Skulum | Cult of Mac