Samsung przestał wysyłać produkty do Rosji

Ten ruch koreańskiego producenta smartfonów i elektroniki odcina Rosję od ogromnej gamy produktów.

Samsung Russia

Firma Samsung zawiesza dostawy wszystkich swoich produktów do Rosji. „Ze względu na obecne wydarzenia geopolityczne dostawy do Rosji zostały zawieszone” – czytamy w oświadczeniu bezimiennego przedstawiciela Samsunga za pośrednictwem ogólnego adresu Samsunga. „Nadal aktywnie monitorujemy tę złożoną sytuację, aby określić nasze kolejne kroki”.

To nie tylko smartfony – zawieszenie Samsunga obejmuje produkty od „chipów po smartfony i elektronikę użytkową”, poinformował Bloomberg, co oznacza, że ​​ten ruch odcina Rosję od ogromnej gamy produktów jednego z największych dostawców elektroniki na świecie.

Samsung przekazuje również darowizny na działania humanitarne. „Nasze myśli są ze wszystkimi, których to dotyczy, a naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim naszym pracownikom i ich rodzinom” – informuje firma. „Planujemy aktywnie wspierać działania humanitarne w regionie, w tym pomoc dla uchodźców. Dlatego przekazujemy 6 milionów dolarów, w tym 1 milion na produkty elektroniki użytkowej, a także dobrowolne darowizny od naszych pracowników”.

Pomimo oświadczenia, strona w języku rosyjskim wciąż jest dostępna, z możliwością zakupy produktów – ale być może fizycznie te produkty nie są wysyłane albo są sprzedawane do wyczerpania zapasów w tym kraju. Nie mamy jeszcze informacji na ten temat, zapytaliśmy o to polski oddział Samsunga.

Samsung jest najnowszym dostawcą technologii, który wstrzymuje sprzedaż swoich produktów w Rosji po inwazji na Ukrainę. Ostatnio słyszeliśmy, że Samsung z siedzibą w Korei Południowej nadal byłby w stanie wysyłać technologię do Rosji pomimo pewnych ograniczeń eksportowych.

Apple, deweloper FIFA EA i deweloper Cyberpunk 2077 CD Projekt Red wstrzymali sprzedaż w Rosji, a Microsoft ogłosił również, że zawiesił „wszelką nową sprzedaż produktów i usług Microsoftu w Rosji”.

Platformy technologiczne podjęły również inne działania – Google wstrzymał wszelką sprzedaż reklam w Rosji, Reddit zakazał tworzenia linków do rosyjskich mediów sponsorowanych przez państwo na całym świecie, Facebook przestał polecać rosyjskie media państwowe na całym świecie, a Twitter wstrzymał reklamy w Rosji i na Ukrainie. Rosja z kolei sama ograniczyła dostęp do Twittera i wręcz blokując Facebooka w tym kraju.

Wygląda na to, że każda firma i producent, który pozostanie w Rosji lub będzie oferował tam swoje usługi sam skazuje się na bojkot i sprzeciw użytkowników na całym świecie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge