Google uruchomiło domenę .day

Google uruchomiło domenę najwyższego poziomu .day — bezpieczną domenę, która może służyć do uczczenia konkretnego dnia.

Domena .day w Google Registry

Od dzisiaj możesz zarejestrować własną domenę .day w ramach programu wczesnego dostępu Google Domain, za dodatkową jednorazową opłatą. Opłata ta maleje zgodnie z rozkładem dziennym do końca stycznia. Od 1 lutego o godzinie 8:00 czasu pacyficznego domeny .day będą publicznie dostępne po podstawowej cenie rocznej u wybranego rejestratora. Aby dowiedzieć się więcej o cenach i uczestniczących partnerach, odwiedź stronę new.day.

Google ma nadzieję, że użytkownicy zaangażują swoje społeczności dzięki nowej domenie, która może przybierać różne kreatywne połączenia z nazwami w tej domenie, np. birth.day, diwali.day, albo po prostu fri.day

Na cześć nadchodzących dni w Nowym Roku Google zebrało 22 ulubione witryny w domenie .day. Te organizacje non-profit używają domeny .day, aby uświadamiać konkretne problemy lub przyczyny, dzięki którym świat staje się lepszym miejscem dla wszystkich.

Niezależnie od tego, czy jesteś firmą budującą markę, czy influencerem powiększającym grono fanów, .day może być świetnym sposobem na zarejestrowanie niezapomnianej domeny, która promuje Twój przekaz.

  • Nutella.day by Ferrero
  • Felicia.day by Felicia Day
  • Magic.day by Justin Willman
  • Wedding.day by The Knot Worldwide
  • Valentines.day by FTD

Końcówka domeny .day ułatwia znalezienie krótkich, zapadających w pamięć nazw domen, co jeszcze bardziej ułatwia społecznościom znalezienie witryny.

Czym jest domena .day?
Czym jest domena .day?

Zobacz film prezentujący 33 organizacje non-profit, marki, osoby i społeczności, które są pierwszymi użytkownikami domeny najwyższego poziomu .day:

Sprawdź więcej informacji o demach .day.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google The Keyword