macOS 12.2, watchOS 8.4 i tvOS 15.3 również dostępne!

Oprócz uaktualnień iOS 15.3 i iPadOS 15.3, firma Apple udostępniła dziś także aktualizacje pozostałych swoich systemów: macOS 12.2, watchOS 8.4 oraz tvOS 15.3.

Uaktualnienia systemów macOS 12.2, tvOS 15.3 i watchOS 8.4

Firma Apple wydała dzisiaj uaktualnienia systemów iOS 15.3 i iPadOS 15.3 oraz pozostałych swoich systemów operacyjnych, w tym macOS 12.2 (dla komputerów Mac), watchOS 8.4 (dla smartwatchów Apple Watch) oraz tvOS 15.3 (dla urządzeń Apple TV).

macOS 12.2 to druga dużą aktualizacja systemu macOS Monterey, która została uruchomiona w październiku. ‌macOS Monterey‌ 12.2 pojawia się ponad miesiąc po wydaniu aktualizacji 12.1, która przyniosła obsługę SharePlay.

Aktualizację macOS Monterey 12.2 można pobrać na wszystkie kwalifikujące się komputery Mac, korzystając z sekcji Uaktualnienia w Preferencjach systemowych. Firma Apple wydała również aktualizację macOS Big Sur 11.6.3 dla tych, którzy nadal korzystają z macOS Big Sur.

‌macOS Monterey‌ 12.2 to aktualizacja zawierająca poprawki błędów, a informacje o wydaniu Apple nie zawierają żadnych informacji poza ogólnymi informacjami o poprawkach błędów. Nie mamy jeszcze pełnej listy aktualizacji zabezpieczeń, ale wiemy, że macOS Monterey 12.2 rozwiązuje błąd Safari, który może spowodować, że Twoja ostatnia historia przeglądania i szczegóły dotyczące Twojej tożsamości zostaną ujawnione złośliwym podmiotom.

macOS Monterey 12.2 update

Aktualizacja systemu watchOS 8.4 naprawia błąd, który mógł spowodować, że niektóre ładowarki Apple Watcha nie działałały poprawnie. watchOS ‌8.4 można pobrać można pobrać za pośrednictwem aplikacji Apple Watch na iPhone’a, przechodząc do zakładki Ogólne ➔ Uaktualnienia. Aby zainstalować nowe oprogramowanie, Apple Watch musi mieć co najmniej 50 procent baterii, musi być umieszczony na ładowarce i musi znajdować się w zasięgu sparowanego z nim iPhone’a.

watchOS 8.4 update OTA

Uaktualnienie tvOS 15.3 koncentruje się głównie na stabilności platformy, poprawkach błędów i ulepszeniu ekosystemu. Aktualizacja tvOS zostanie zainstalowana automatycznie, ale można ją również ręcznie zainstalować na Apple TV za pomocą aplikacji Ustawienia. Aktualizacje systemu tvOS są zazwyczaj przyrostowymi wydaniami konserwacyjnymi, które dodają obsługę produktów i usług, a jednocześnie poprawiają wrażenia w niewielki sposób. Czasami aktualizacje wprowadzają nowe funkcje, ale na tym wczesnym etapie wydaje się, że tak nie jest w przypadku tego wydania.

Numer kompilacji dla tvOS 15.3 to 19K547, w porównaniu z 19K545 w wersji kandydującej.

W październiku Apple wypuściło tvOS 15.1, który wprowadził SharePlay i dodał kilka nowych wygaszaczy ekranu. SharePlay, ogłoszony przez Apple podczas WWDC 2021, umożliwia użytkownikom oglądanie treści wideo z innymi podczas połączenia FaceTime.

Pojawiło się także uaktualnienie HomePod 15.3 dla inteligentnych głośników firmy, które oficjalnie nie są dostępne w polskiej dystrybucji.

Pełna lista poprawek zabezpieczeń zawartych w aktualizacji będzie dostępna w dokumencie wsparcia aktualizacji zabezpieczeń firmy Apple.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple