„Tracker Detect” na Androida pozwoli namierzyć śledzące AirTagi

Apple wypuściło aplikację mobilną „Tracker Detect” na Androida, która pozwala znaleźć podstępne AirTagi, które mógł ktoś podrzucić do śledzenia naszej lokalizacji.

Aplikacja Tracker Detect firmy Apple (ikona aplikacji  obok AirTaga)

Firma Apple wydała aplikację o nazwie Tracker Detect, która według firmy pozwoli użytkownikom Androida wyszukiwać AirTagi lub inne trackery zgodne z usługą Znajdź (Find My), takie jak np. tag śledzący Chipolo One Spot. Według opisu aplikacji, szuka ona urządzeń, które zostały oddzielone od ich właścicieli — jeśli je znajdzie, pozwoli odtworzyć na nich dźwięk, dzięki czemu można je zlokalizować, a także poda instrukcje, jak dowiedzieć się, do kogo taki AirTag należy i jak go wyłączyć, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Aplikacja Tracker Detect działa na Androidzie 9 (i nowszych) – pozwala aktywować ręczne skanowanie zamiast ciągłego wyszukiwania.

Apple ogłosiło, że ta aplikacja pojawi się w czerwcu, obiecując, że pozwoli użytkownikom Androida znaleźć potencjalnie złośliwe trackery używane bez ich wiedzy. Jednak w przeciwieństwie do funkcji pod systemem iOS, nie wydaje się, że ta aplikacja będzie stale skanować w tle i ostrzegać, jeśli coś się dzieje — pozwala wyłącznie na ręczne wyszukiwanie – na żądanie.

Tracker Detect również nie pomaga w śledzeniu AirTagów podłączonych do konta Apple, więc nie pomaga użytkownikom Androida faktycznie korzystać z AirTagów.

Aplikacja mobilna „Tracker Detect” na Androida

Aplikację Tracker Detect możesz pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple