Oto zdobywcy App Store Awards 2021

Od ponad dekady Apple pod koniec każdego roku wyróżnia najlepsze aplikacje i gry dostępne w App Storze – w tym roku wśród zwycięzców znalazły się między innymi EatOkra, AmoungUs! i Canva.

App Store Awards 2021

W zeszłym roku Apple skupiło się na życiu podczas kwarantanny, przyznając nagrody App Store. W 2021 roku kontynuuje tę koncepcję, koncentrując się na aplikacjach, które zbliżają nas do siebie – jako trendzie roku – w zasadzie rzeczach, które nas połączyły, mimo że wciąż mamy do czynienia z globalną pandemią. Nagroda Trend 2021 została przyznana pięciu aplikacjom, w tym Bumble i Among Us!. Ale niszowi zwycięzcy są jeszcze ciekawsi: istnieje EatOkra, aplikacja, która pomaga znaleźć restauracje należące do czarnoskórych właścicieli, Canva, która pomaga każdemu tworzyć profesjonalne projekty oraz Peanut – sieć społecznościowa skupiająca się na łączeniu kobiet w celu znalezienia wsparcia podczas ważnych wydarzeń życiowych.

Prawdopodobnie zdziwilibyście się również niektórymi zwycięzcami w głównych kategoriach: aplikacją roku na Apple TV roku była usługą transmisji strumieniowej boksu zawodowego Dazn, o której mało kto słyszał. Gra roku na Apple TV – Space Marshals 3, również pojawiła się znikąd. Ale wysokie wyniki recenzji dla obu tych aplikacji jasno pokazują, że użytkownicy naprawdę je lubią.

Chociaż nagrody sklepu App Store są w dużej mierze ćwiczeniem marketingowym, jest to również przydatny sposób na wyróżnienie niektórych z najlepszych aplikacji, które użytkownicy mogli przegapić.

Jestem pewien, że programiści doceniają rozpoznawalność i aluminiową ikonę App Store, którą mogą wyświetlać na swoich stronach. A Carrot Weather – najlepsza aplikacja na Apple Watcha, wygląda jak naprawdę wyjątkowa tarcza zegarka.

Najlepsze gry i aplikacje mobilne w App Store Awards 2021
Najlepsze gry i aplikacje mobilne w App Store Awards 2021

Nagrodzone aplikacje i gry w Apple App Store Awards na rok 2021

 • Aplikacja roku na iPhone’a: ​​Toca Life World
  Interaktywny plac zabaw ciągle dostarcza nowych sposobów, aby dzieci mogły odkrywać świat, uczyć się wyrażania siebie i rozwijać emocjonalnie. Spotkasz tu zróżnicowane postacie, z którym każdy może się utożsamiać.
 • Gra roku na iPhone’a: League of Legends: Wild Rift
  Jedna z najbardziej znanych rywalizacyjnych gier MOBA, przeniesiona z platformy PC na urządzenia mobilne i zmieniona w doświadczenie, którym każdy może się cieszyć.
 • Aplikacja roku na iPada: LumaFusion
  Ten łatwy w użyciu edytor wideo nadaje się zarówno dla zawodowców, jak i aspirujących twórców. Oferuje precyzyjne narzędzia, dzięki którym zmontujesz kinowej jakości filmy pełnometrażowe i nagrania do mediów społecznościowych.
 • Gra roku na iPada: Marvel Future Revolution
  Suprbohaterska bijatyka, w której każdy może zagrać główną rolę we własnej opowieści, doprawiona niesamowita grafika i emocjonującymi starciami.
 • Aplikacja roku na Maca: Craft – Docs and Notes Editor
  Uniwersalna aplikacja do robienia notatek, edytor tekstu i narzędzie do organizacji dokumentów w jednym, które sprawia, że zwiększanie produktywności jest tak intuicyjne, zabawne i stylowe jak Ty.
 • Gra roku na Maca: Myst
  Remake, który jest najlepsza wersją jednej z najbardziej fascynujących gier w historii.
 • Aplikacja roku na Apple Watcha: Carrot Weather
  Najlepsza aplikacja z prognozami pogody, wieloma opcjami personalizacji, tarczami zegarka oraz sarkastycznym robotem o imieniu Carrot, który naśmiewa się z każdego.
 • Aplikacja roku na Apple TV: DAZN
  Platforma streamingowa, która ułatwia oglądanie transmisji sportowych na żywo oraz na żądanie i pokazuje najlepsze lokalne rozgrywki fanom z całego świata.
 • Gra roku na Apple TV: Space Marshals 3
  Kosmiczny wertern z trzymającymi w napięciu, taktycznymi starciami, które są jeszcze bardziej wciągające, gdy rozgrywasz je na dużym ekranie.
 • Gra roku w Apple Arcade: Fantasian
  Oszałamiająca historia, która przenosi nas do złotej ery gier RPG, wyróżniająca się niesamowitym stylem graficznym i fantastyczną ścieżka dźwiękową.

Trend 2021: aplikacje które zbliżają nas do siebie:

 • Among Us! – niezwykle popularna gra społecznościowa ze śledztwem i morderstwami w tle, w której możesz spotkać znajomych (i oszustów!) z całego świata.
 • Canva – pomaga nam odkryć ducha przedsiębiorczości dzięki narzędziom do współpracy i tysiącom szablonów, które pozwolą Ci stworzyć wszystko, od wysokiej jakości CV do wpisów w mediach społecznościowych.
 • Bumble – pozwala użytkownikom poznać nowych przyjaciół, nawiązać kontakty biznesowe czy znaleźć tę wyjątkowa osobę. A wszystko zaczęło się od nastawionych na kobiety zmian w dynamice randkowania.

źródło: App Store Polska