Zabawkowy telefon tarczowy Chatter wykonuje prawdziwe połączenia!

Ten zabawkowy telefon na sznurku, którym już 60 lat temu bawiły się dzieci, teraz wykonuje i odbiera prawdziwe połączenia telefoniczne.

Zabawkowy telefon tarczowy Chatter od Fisher-Price, który wykonuje prawdziwe połączenia telefoniczne
Zabawkowy telefon tarczowy Chatter od Fisher-Price, który wykonuje prawdziwe połączenia telefoniczne

W 1961 roku producent zabawek Fisher-Price wprowadził swój zabawkowy telefon Chatter Telephone with Bluetooth dla dzieci w wieku od 12 do 36 miesięcy. Zabawka była prostym plastikowym telefonem ze sznurkiem i czterema kółkami, dzięki czemu dziecko mogło go ciągnąć. Niektórzy mogą uznać go za swój pierwszy telefon.

Zabawka stała się wielkim hitem Fisher-Price – dzieci siadały i bawiły się lub wyciągały telefon-zabawkę, która podczas ruchu poruszała oczami w górę i w dół, wydając zabawne dźwięki dzwonka. Tarcza telefonu wprowadzała najmłodszych w świat cyfr od 0 do 9, jednocześnie ucząc niemowlęta i małe dzieci koncepcji wykonywania połączeń telefonicznych.

Teraz firma Fisher-Price zmieniła swój telefon Chatter w prawdziwy telefon dla dorosłych. Tak, oczy wciąż chwieją się w górę i w dół, obrotowa tarcza nadal mieni się tęczą kolorów a słuchawka jest wciąż czerwona. Ograniczona liczba telefonów, wycenionych na 60 USD (ok. 240 zł) lub 1 USD za każdy rok, w którym zabawka była dostępna, była oferowana przez Best Buy. Kolejna partia telefonów została wysłana do dużego sprzedawcy w miniony czwartek.

Korzystając z łączności Bluetooth, Chatter Telephone synchronizuje się z Twoim urządzeniem z systemem iOS lub Android. Chatter powtarza każdy wybierany numer, aby dać dźwiękowe potwierdzenie, że wybrałeś właściwy numer. Przełącznik blokady zapobiega staczaniu się telefonu z biurka, a do urządzenia dołączony jest zestaw głośnomówiący, który umożliwia wykonywanie połączeń bez użycia rąk. Telefon zapewnia do dziewięciu godzin rozmów, zanim konieczne będzie naładowanie baterii.

Telefon Chatter jest jednocześnie funkcjonalny i nostalgiczny. Można go zamawiać w USA w sklepie Best Buy, gdy tylko będzie dostępny/

źródło: phoneArena | Fisher Price | Best Buy