Nowa usługa telewizyjna Televio dostępna jest też w Polsce!

Telewizja internetowa Televio udostępnia prawie 100 kanałów, które można oglądać na większości urządzeń w Polsce i Europie. Oferuje opcję nagrywania audycji aż do 120 h i przewijania wybranych stacji do 7 dni wstecz.

Usługa tv online: televio

Usługa Televio umożliwia odbiór kanałów telewizyjnych za pomocą połączenia internetowego, dzięki czemu można je oglądać na wielu urządzeniach, w tym na telefonach i tabletach. Platforma udostępnia popularne kanały filmowe, sportowe, dokumentalne, a także dziecięce i młodzieżowe oraz najbardziej znane stacje radiowe.

Usługa umożliwia oglądanie telewizji, nie tylko w czasie rzeczywistym, ponieważ widzowie mogą pauzować audycje i przewijać wybrane kanały aż do 7 dni wstecz. Televio oferuje również funkcję nagrywania programów bezpośrednio w aplikacji. Na własne nagrania przeznaczono aż do 120 godzin. Nowi użytkownicy mogą przetestować usługę kupując pakiet FAMILY za 1 zł przez pierwszy miesiąc. 

Televio oferuje rozbudowany i intuicyjny przewodnik po programach (EPG). Ramówka dostępna jest na 5 dni do przodu, co pozwala sprawdzić ofertę programową z wyprzedzeniem lub zaplanować nagrywanie audycji. Dodatkowo EPG posiada narzędzie wyszukiwania, które ułatwia odnajdywanie ulubionych filmów i seriali.

Co warto wiedzieć o usłudze Televio?

Televio obsługuje większość urządzeń podłączonych do internetu od dowolnego dostawcy.

 • Urządzenia mobilne – aplikacje dostępne do pobrania za darmo z Google Play lub App Store na telefony i tablety z systemem Android od wersji 4.1 i iOS w wersji 10.0 i nowszej.
 • Smart TV – wybrane modele z systemem operacyjnym Android TV w tym TCL, Thomson, SONY, PHILIPS, a niedługo również Samsung i LG.
 • Dekodery telewizyjne – Apple TV z systemem operacyjnym tvOS 10 lub nowszym oraz Android TV dla wszystkich dekoderów z certyfikacją Android TV.
 • Komputery i laptopy – większość popularnych przeglądarek na systemach operacyjnych Windows, MacOS i Linux.

Platforma do działania wymaga niskiego przepływu danych. Płynne funkcjonowanie możliwe jest nawet przy wolnym połączeniu internetowym. Do odtwarzania w jakości HD wystarczy szybkość transmisji 3,00 Mbit/s. Jakość obrazu automatycznie dostosowuje się do połączenia internetowego. 

W ofercie znajdziemy najpopularniejsze kanały, w tym:

 • Ogólnotematyczne: TVP1, TVP2, Polsat, TV4, TV Puls, ZOOM TV.
 • Filmowe: Kino TV, Kino Polska, Filmbox (Premium, Family, Extra, Action), Stopklatka TV, AXN, FilMax, Fox, Fox Comedy.
 • Dziecięce: Disney Channel, Disney Junior, Disney XD, Duck TV, Duck TV Plus, BBC CBeebies.
 • Dokumentalne: National Geographic, National Geographic Wild, Nat Geo People,  BBC Earth, NASA TV UHD.

A także wiele innych kanałów. Oferta jest stale rozbudowywana.

Platforma oferuje również sekcję Polecane, w której znajdziemy duży wybór proponowanych hitów filmowych, popularnych seriali, czy docenianych programów telewizyjnych. Pozycje podzielone są według gatunków filmowych. Z sekcji korzystać można jedynie w przeglądarkach internetowych, ale trwają prace nad przeniesieniem jej na resztę obsługiwanych platform.

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej Televio
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej Televio

Największymi zaletami Televio są nowoczesne funkcje:

 • Timeshift – przewijanie wybranych kanałów aż do 7 wstecz. Dzięki tej funkcji możemy  oglądać powtórki goli, wracać do ulubionych scen lub programów, które przegapiliśmy. 
 • Od początku – Televio pozwala włączać od nowa wybrane programy (emitowane w czasie rzeczywistym), nawet jeżeli są już w połowie transmisji. 
 • Pauzowanie – funkcja pozwala zatrzymywać i wznawiać wybrane audycję w dowolnym momencie, przez co nie musimy czekać na reklamę, gdy potrzebujemy przerwy.  
 • Nagrywanie – usługa umożliwia nagrywanie wybranych filmów oraz całych sezonów seriali bezpośrednio w aplikacji. Na własne nagrania mamy aż do 120 godzin. Zapisane nagrania dostępne są na wszystkich urządzeniach.

Dostęp do usługi i ceny

Usługa dostępna jest po wcześniejszej rejestracji na stronie televio.pl. Tak, jak w przypadku platform streamingowych, Televio nie wymaga od nas podpisywania długotrwałych umów. Aby korzystać z aplikacji, należy wybrać jeden z 3 podstawowych pakietów: BASIC, FAMILY lub PREMIUM. Z usługi możesz zrezygnować w każdym momencie bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.

Cennik usługi Televio w Polsce (stan na październik 2021 r.)
Cennik pakietów usługi Televio w Polsce (stan na październik 2021 r.)

Pakiet FAMILY wypróbować można już za 1 zł przez pierwszy miesiąc, otrzymując dostęp do ponad 80 kanałów.

Aplikację pobierzesz bezpłatnie na urządzenia z systemami iOS i Android:

źródło: Televio