WhatsApp udostępnia wszystkim nową funkcję połączonych urządzeń

Od teraz każdy może wysyłać i odbierać wiadomości na WhatsAppie nawet na 4 połączonych urządzeniach jednocześnie bez konieczności podłączania telefonu.

WhatsApp wersja Beta na wiele urządzeń
WhatsApp – wersja Beta na wiele urządzeń

Komunikator WhatsApp zaczyna wprowadzać funkcję obsługi wielu urządzeń jednocześnie w stabilnej wersji aplikacji na iOS-a. Gdy wyrazisz zgodę na dołączenie do Beta na wiele urządzeń, WhatsApp wyloguje Cię z bieżących połączonych sesji. Będziesz musiał ponownie zeskanować kod QR na wszystkich podłączonych urządzeniach.

Gdy połączysz nowe urządzenie, zsynchronizowanie wiadomości zajmie kilka sekund. Czas będzie się różnić w zależności od rozmiaru historii wiadomości. Po zakończeniu synchronizacji możesz korzystać z połączonego urządzenia niezależnie od tego czy telefon jest wyłączony czy poza siecią. Pamiętaj, że jednocześnie możesz połączyć maksymalnie cztery urządzenia i żadne z nich nie może być telefonem, z wyjątkiem głównego. Połączone urządzenie może być komputerem z systemem macOS/Windows, sesją internetową WhatsApp lub Portalem. WhatsApp może w przyszłości dodać obsługę tabletów iPad i z Androidem.

Podczas dołączania do wersji beta na wiele urządzeń WhatsApp ostrzega Cię, że niektóre funkcje mogą nie działać z połączonego urządzenia, na przykład dzwonienie do osób korzystających ze starej wersji WhatsAppa.

Wersja Beta na wiele urządzeń to opcjonalny program zapewniający wcześniejszy dostęp do nowej wersji WhatsApp Web oraz WhatsApp na pulpit i urządzenie Portal.

Nie jesteśmy pewni, w jakiej skali ta funkcja jest wdrażana i czy jest ograniczona geograficznie. Jeśli jeszcze się nie wyświetla, upewnij się, że masz najnowszą wersję aplikacji WhatsApp ze sklepu App Store.

WhatsApp – Beta na wiele urządzeń

W Centrum pomocy usługi WhatsApp, w momencie pisania tego wpisu, czytamy, że posiadanie wersji beta aplikacji WhatsApp jest warunkiem koniecznym dołączenia do wersji Beta na wiele urządzeń lub stabilnej aplikacji WhatsApp w określonych krajach.

Wersja Beta na wiele urządzeń jest obecnie dostępna dla:

  • użytkowników aplikacji WhatsApp i WhatsApp Business w wersji Beta, korzystających z najnowszej wersji WhatsApp Beta na Androidzie i iPhonie;
  • użytkowników aplikacji WhatsApp i WhatsApp Business w określonych krajach. Wersja Beta na wiele urządzeń będzie wdrażana na całym świecie.

Nieobsługiwane funkcje

Poniższe funkcje nie są obecnie obsługiwane w tej wersji Beta na wiele urządzeń:

  • Wyświetlanie transmisji lokalizacji na urządzeniach pomocniczych.
  • Przypinanie czatów w WhatsApp Web i WhatsApp na pulpit.
  • Dołączanie do grup za pośrednictwem zaproszeń, wyświetlanie zaproszeń do grup oraz ich resetowanie w WhatsApp Web i WhatsApp na pulpit (trzeba to zrobić na telefonie).
  • Wysyłanie wiadomości i wykonywanie połączeń z poziomu połączonego urządzenia do osoby, która korzysta z bardzo starej wersji WhatsApp na swoim telefonie.
  • Wykonywanie połączeń z urządzenia Portal lub aplikacji WhatsApp na pulpit na połączone urządzenia, które nie zostały zarejestrowane w programie Beta na wiele urządzeń.
  • Inne konta WhatsApp na Twoim urządzeniu Portal będą działać wyłącznie wtedy, jeśli zostaną objęte programem Beta na wiele urządzeń.
  • Zmiana nazwy firmy lub etykiet przez użytkowników WhatsApp Business z poziomu WhatsApp Web i WhatsApp na pulpit.

źródło: XDADevelopers | WhatsApp