Czwarta część „Matrix: Resurrections” nadchodzi!

Zobacz pierwszy zwiastun filmu „Matrix Resurrections”, który został ujawniony podczas CinemaCon przez Warner Bros. – premiera już 22 grudnia 2021 roku w kinach i na HBO Max.

Film „The Matrix Resurrections” (22 grudnia 2021 roku w kinach i na HBO Max)

Jednym z projektów, który w końcu można było zobaczyć podczas prezentacji Warner Bros. na CinemaCon, był The Matrix: Resurrections. Jedną z wielu rewelacji zwiastuna jest to, że bardzo spekulowany tytuł czwartej części Matrix to w rzeczywistości Resurrections (pol. Zmartwychwstania). Teraz zwiastun jest dostępny do obejrzenia także online. To pierwszy powrót do uniwersum Matrixa na dużym ekranie od czasów Matrix: Reloaded i Matrix: Revolutions z 2003 roku, w którym Lana Wachowski zajmuje się reżyserią solo bez siostry Lilly. Film ma trafić do kin i na HBO Max 22 grudnia 2021 roku.

W Matrixie 4 występują Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss ponownie w swoich rolach odpowiednio Neo i Trinity, a także Jada Pinkett-Smith jako Niobe, Lambert Wilson jako Merowing i Daniel Bernhardt jako agent Johnson. Dołącza do nich plejada głośnych gwiazd, w tym Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jonathan Groff, Toby Unwumere, Priyanka Chopra i nie tylko.

Do tej pory szczegóły fabuły były tajemnicą, ale Reeves niedawno opisał film, że ma „piękny scenariusz, który jest historią miłosną, jest inspirujący”. Aktor powiedział: „To kolejna wersja wezwania do przebudzenia i ma świetną akcję”. W programie „The One Show” w BBC dodał: „Wszystko zostanie ujawnione”.

Zapytany przez gospodarzy „The One Show”, czy Matrix 4 będzie prequelem przedstawiającym wydarzenia sprzed oryginalnego filmu z 1999 roku, Reeves podał tylko tę złośliwość: „Nie, nie. Nie będzie dział się w przeszłości.”

Scenariusz został stworzony przez Wachowski, Davida Mitchella i Aleksandara Hemona, i był rozwijany od 2017 roku. Ściśle tajne zdjęcia rozpoczęły się w San Francisco już 4 lutego 2020 roku pod kryptonimem „Project Ice Cream”, a kręcenie odbywało się również w Niemczech i Chicago. Produkcja została wstrzymana 16 marca 2020 roku z powodu pandemii COVID-19, ale została wznowiona w sierpniu.

Yahya Abdul-Mateen II powiedział dla The Hollywood Reporter, że był oczarowany tym co działo się na planie, gdy Keanu Reeves przybył, aby nakręcić ich pierwszą wspólną scenę. „Pamiętam Keanu i jego pierwszą scenę” – powiedział aktor. „Spojrzałem w górę, a tam był Keanu i powiedziałem: O cholera, naprawdę jestem w Matrixie (…) Naprawdę ciekawie było robić Matrix 4 w czasach, gdy świat był tak wypaczony, a rzeczywistość tak zniekształcona.”

źródło: Warner Bros. | Indie Wire