Nowy firmware wersji 1.0.276 dla AirTaga

Firma Apple wydała nieznacznie zmienione oprogramowanie sprzętowe dla swoich lokalizatorów AirTag, ale nie musisz nic robić – zaktualizuje się automatycznie.

AirTag firmy Apple

Funkcje zapobiegające prześladowaniu za pomocą AirTaga zostały zaktualizowane w wersji oprogramowania sprzętowego urządzenia w wersji 1.0.276 (w kompilacji 1A287b), które zostało udostępnione użytkownikom. W przeciwieństwie do innych systemów operacyjnych urządzeń, AirTag nie ma menu do kontrolowania instalacji przychodzących aktualizacji. Zamiast tego użytkownicy muszą poczekać na automatyczną instalację aktualizacji.

Użytkownik Twittera „Apple Software Updates”, niezwiązany z Apple, podzielił się, że oprogramowanie układowe AirTag zostało wydane w środę po południu. MacRumors potwierdził ten tweet, stwierdzając, że oprogramowanie układowe jest już dostępne.

Użytkownicy mogą sprawdzić wersję oprogramowania układowego za pomocą aplikacji Lokalizator. Wystarczy dotknąć zakładki Przedmioty, wybrać AirTag, a następnie dotknąć ikony baterii pod nazwą urządzenia, aby wyświetlić wersję oprogramowania układowego.

Użytkownicy nie mogą zweryfikować, czy i kiedy aktualizacja została zainstalowana. Chociaż istnieje sposób sprawdzenia wersji oprogramowania układowego, nie ma możliwości sprawdzenia numeru kompilacji. Na przykład nowa wersja oprogramowania układowego AirTag to 1.0.276 numer kompilacji 1A287b, w porównaniu ze starym numerem kompilacji 1A276d.

Aktualizacja może być dalszym udoskonaleniem funkcji antystalkingu. Ponieważ Apple nie opublikowało żadnych informacji na temat oprogramowania układowego, nie można tego zweryfikować.

źródło: AppleInsider