Aplikacja mobilna Google AdSense już nie działa

Aplikacja mobilna Google AdSense na urządzenia z systemami Android i iOS przestaje działać i nie ma wersji PWA, która mogłaby ją zastąpić.

Aplikacja mobilna Adsense już nie działa na urządzeniach z systemami iOS i Android

W 2019 roku Google zapowiedziało, że wygasza aplikacje mobilną AdSense na Androida i iOS-a, a użytkownikom powiedziano, aby po prostu sprawdzali swoje zarobki z reklam online w witrynie internetowej. Od tamtej pory natywna aplikacja na Androida i iPhone’a działała dobrze… do tego tygodnia – teraz jest całkowicie nieaktywna. Szkoda tylko, że ​​Google nie zamieściło wyraźnego powiadomienia o całkowitym wycofaniu tej aplikacji.

Od 13 sierpnia otwarcie aplikacji pokazuje kręcące się kółko ładowania, które ostatecznie przełącza się na „Brak danych” i logo AdSense, które nigdy nie zostało zaktualizowane do nowego stylu.

Co istotne, pojawia się komunikat „Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później”. Żaden krok rozwiązywania problemów, w tym czyszczenie pamięci podręczne (cache), nie rozwiązuje problemu. Aplikacja została całkowicie usunięta z obu sklepów z aplikacjami w kwietniu 2020 roku, więc nie można jej usunąć ani ponownie zainstalować.

Usunięcie aplikacji pierwotnie miało nastąpić dwa lata temu, ale zostało opóźnione w typowy dla Google sposób. Firma poinformowała również, że AdSense dla Androida i iOS-a zostanie „wycofany w nadchodzących miesiącach” już w 2019 roku, ale aplikacja działała normalnie do połowy sierpnia 2021 roku. Jedyne powiadomienie o całkowitej dezaktywacji było w powiadomieniach:

Nie obsługujemy już tej aplikacji. Aby uzyskać lepsze wrażenia na urządzeniach mobilnych, wejdź na google.com/adsense.

AdSense działa dobrze w sieci i serwis jest znacznie nowocześniejszy, ale brakuje widżetów na ekranie głównym i wygodnej ikony. Niestety nie ma progresywnej aplikacji internetowej ze standardową opcją „Dodaj do ekranu głównego” w Chromi. Można jedynie utworzyć zwykły skrót na ekranie smartfona do strony WWW, który otwiera AdSense’y w przeglądarce, niestety nie ma wersji PWA (Progressive Web Aplication).

źródło: Google | 9TO5Google