Netflix zapowiada drugi sezon serialu „Łasuch”

Serwis streamingowy Netflix zapowiedział drugi sezon serialu „Łasuch”, który będzie składał się z ośmiu godzinnych odcinków.

Serial „Łasuch” (Netflix, 2021)

Premiera pierwszego sezonu Łasucha (tyt. oryg. Sweet Tooth), opartego na serii komiksów DC Jeffa Lemire’a, odbyła się 4 czerwca 2021 r. W ciągu pierwszych czterech tygodni obejrzano go w 60 milionach gospodarstw domowych. Producentem serialu jest Team Downey we współpracy z Warner Bros. Television. Producentem wykonawczym, scenarzystą, reżyserem i showrunnerem drugiego sezonu będzie Jim Mickle, który komentuje decyzję Netflix o przedłużeniu serialu w następujący sposób: Patrząc na to, jak widzowie z całego świata pokochali naszego chłopca jelenia, czułem ogromną ekscytację i wzruszenie. Bardzo się cieszę, że możemy kontynuować współpracę z Netflix i dalej towarzyszyć Gusowi i jego przyjaciołom w ich wyjątkowej podróży.

Producentami wykonawczymi drugiego sezonu serialu ponownie będą Mickle, Susan Downey, Robert Downey Jr. i Amanda Burrell z Team Downey, a także Linda Moran. Również Evan Moore z Team Downey powróci w roli producenta. Do grona producentów wykonawczych w sezonie 2. dołączy Oanh Ly („Chilling Adventures of Sabrina”).

W Łasuchu występują: Christian Convery jako Gus, Nonso Anozie jako Jepperd, Adeel Akhtar jako dr Singh,  Will Forte jako Richard, Stefania LaVie Owen jako Bear, Dania Ramirez jako Aimee Eden, Aliza Vellani jako Rani Singh oraz Neil Sandilands jako generał Abbot; a także James Brolin jako narrator.

O czym jest serial „Łasuch”?

Dziesięć lat temu światem zatrzęsła Wielka Zapaść, która w tajemniczy sposób doprowadziła do powstania hybrydowego gatunku — dzieci, które są częściowo ludźmi, a częściowo zwierzętami. Nie wiedząc, czy hybrydy są rezultatem, czy też może przyczyną siejącego spustoszenie wirusa, wielu ludzi reaguje na nie strachem i przemocą. Gus (Christian Convery) — pół chłopiec, pół jeleń — przez ostatnią dekadę żył bezpiecznie w swoim leśnym schronieniu.

Pewnego dnia niespodziewanie poznaje samotnego wędrowca o imieniu Jepperd (Nonso Anozie). Wspólnie wyruszają w pełną niezwykłych przygód podróż po postapokaliptycznej Ameryce w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące ich pytania: o narodziny Gusa, przeszłość Jepperda i prawdziwe znaczenie słowa „dom”. Na swojej drodze spotykają nieoczekiwanych sojuszników i wrogów, a Gus szybko odkrywa, że bujny, niebezpieczny świat poza granicami lasu jest o wiele bardziej skomplikowany, niż kiedykolwiek przypuszczał.

Łasuch powstał na podstawie serii komiksów DC autorstwa Jeffa Lemire’a. Producentami wykonawczymi serialu są Jim Mickle, Susan Downey, Robert Downey Jr., Amanda Burrell i Linda Moran. 

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix Polska