Apple wydało watchOS 7.6.1 z „ważnymi aktualizacjami zabezpieczeń”

Tydzień po udostępnieniu watchOS 7.6, Apple wypuszcza teraz aktualizację do watchOS 7.6.1 – w tej wersji firma wprowadza ważną poprawką bezpieczeństwa.

watchOS 7.6.1 update

Zgodnie z uwagami na temat bezpieczeństwa, watchOS 7.6.1 naprawia lukę IOMobileFrameBuffer, która mogła być aktywnie wykorzystywana do wykonywania dowolnego kodu z uprawnieniami jądra. Aktualizacja dostępna jest dla modeli zegarków Apple Watch Series 3 i nowszych. Nie zaktualizowanie watchOS grozi tym, że aplikacja może być w stanie wykonać dowolny kod z uprawnieniami jądra. Apple wie o zgłoszeniu, że ten problem mógł być aktywnie wykorzystywany. W watchOS 7.6.1 naprawiono problem obsługi pamięci.

Trzy dni temu Apple wypuściło także iOS 14.7.1 i macOS Big Sur 11.5.1. Wszystkie te wersje przyniosły „ważne aktualizacje zabezpieczeń”.

W iOS 14.7.1 firma Apple naprawiła błąd dotyczący integracji między iPhonem a Apple Watchem, który Apple wyjaśnił w dokumencie wsparcia: Gdy masz włączoną funkcję Odblokowywanie za pomocą iPhone’a, odblokowanie iPhone’a odblokowuje zegarek Apple Watch tak długo, jak go nosisz. Problem w iOS 14.7 wpływa na możliwość odblokowania Apple Watcha przez modele iPhone’a z Touch ID.

iOS 14.7.1 rozwiązuje problem polegający na tym, że modele iPhone’a z Touch ID nie mogą odblokować sparowanego zegarka Apple Watch za pomocą funkcji Odblokuj za pomocą iPhone’a.

W przypadku macOS Big Sur 11.5.1 naprawiono błąd IOMobileFrameBuffer, który mógł być aktywnie wykorzystywany do wykonywania dowolnego kodu z uprawnieniami jądra.

W systemie watchOS 7.6 firma Apple wprowadziła aplikację EKG i powiadomienia o nieregularnym rytmie serca do 30 dodatkowych krajów, a wersję 7.6.1 poprawkę bezpieczeństwa.

źródło: Apple