Bank Millennium udostępnił już BLIKA zbliżeniowego

Pierwsza, historyczna transakcja zbliżeniowa BLIKIEM została wykonana w Banku Millennium – teraz z tej usługi będą mogli korzystać klienci tego banku.

BLIK zbliżeniowy dostępny już Banku Millennium

Bank Millennium, jako pierwszy bank udostępnia płatności zbliżeniowe BLIKIEM w sklepach stacjonarnych w Polsce i na świecie. Może z nich korzystać już pierwsza grupa klientów, a wkrótce kolejne. Teraz – zamiast podawać kod BLIK, wystarczy odblokować telefon i przyłożyć go do terminala płatniczego.

Cieszymy się bardzo, że do szerokiego wachlarza metod płatności, jakie oferujemy dołącza płatność zbliżeniowa BLIKIEM. BLIK podbił serca internautów już dawno i jest obecnie najpopularniejszą metodą płatności w sieci. Teraz, mamy nadzieję, zagości na dobre w sklepach stacjonarnych i punktach usługowych nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami, wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności Mastercard. Staraliśmy się zaprojektować rozwiązanie tak, by nie tylko korzystanie z niego, ale również sama aktywacja były jak najbardziej przyjazne użytkownikommówi Halina Karpińska, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Blik zbliżeniowy umożliwia płacenie za zakupy analogicznie jak kartami płatniczymi. Pierwszą, historyczną płatność w systemie produkcyjnym tą metodą udało się przeprowadzić naszemu zespołowi projektowemu, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Było to doskonałe zwieńczenie wielomiesięcznych prac nad tym przełomowym na skalę międzynarodową projektem, w który zaangażowanych było wiele instytucji płatniczych. To ogromna satysfakcja, że możemy efekt tych prac oddać teraz w ręce naszych klientów dodaje Adam Mańka, dyrektor Departamentu Rozwoju Aplikacji w Banku Millennium.

Aby zacząć korzystać z płatności zbliżeniowych BLIK wystarczy prosta, jednorazowa aktywacja w aplikacji bankowej, podczas której należy między innymi podać źródło płatności – rachunek bieżący, a wkrótce również konto karty kredytowej. Nie wymaga ona podpinania karty płatniczej.

Podczas płatności nie trzeba logować się do aplikacji, nie jest też konieczne nawet połączenia z internetem czy siecią komórkową. Usługa jest dostępna dla urządzeń wyposażonych w platformę operacyjną Android i funkcję NFC (Near Field Communication).

Jak płacić BLIKIEM zbliżeniowym w Banku Millennium?
Jak płacić BLIKIEM zbliżeniowym w Banku Millennium?

W najbliższym czasie płatności zbliżeniowe BLIK będą dostępne w kolejnych bankach: Alior Banku, ING Banku, , mBanku, PKO Banku Polskim i Santander Banku Polska. Dostęp do usługi jest otwarty dla każdego banku oferującego BLIKA i to od banków zależy, czy wdrożą tę usługę dla swoich klientów.

źródło: Bank Millennium